Zamknij
REKLAMA

Piekarnia GS Koczała SPRZEDANA. Będą mieszkania. Nowy właściciel to Franciszek Degis z Miastka

16.54, 20.02.2022 M.W. Aktualizacja: 16.56, 20.02.2022
Skomentuj Dawna Piekarnia w Koczale prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana i przerobiona na mieszkania
REKLAMA

Franciszek Degis, przedsiębiorca z Miastka, kupił dawną piekarnię GS Koczała w centrum miejscowości. W obiekcie powstaną mieszkania. 

- Potwierdzam, że piekarnia została sprzedana. Kwoty transakcji nie możemy ujawniać - mówi Jerzy Bublewicz, dotychczasowy prezes GS Koczała. 

Sprzedaż piekarni to ostatnia transakcja z serii polegającej na likwidacji majątku GS Koczała. Bublewicz mówi, że cena jest satysfakcjonująca. Po sprzedaży piekarni i rozliczeniu wszystkiego, GS oficjalnie przestanie istnieć. Wcześniej zlikwidowano wszystkie sklepy. 

- Myślę, że jeśli nowy właściciel zainwestuje w ten obiekt, to będzie kolejny, ładny budynek w centrum Koczały - dodaje Bublewicz. - Jeśli już mamy skończyć żywot, to godnie. 

Likwidacja GS Koczała ma się zakończyć jeszcze w 2022 roku. 

- Potwierdzam, że kupiłem budynek dawnej piekarni. Zamierzamy utworzyć tam mieszkania na sprzedaż - mówi Franciszek Degis.

Według jego koncepcji, będzie tam 9 zupełnie nowych mieszkań. Degis rozpoczął starania o podłączenie tego budynku do głównej kotłowni. Rozmawia na ten temat z władzami. Jego zdaniem byłoby to bardzo potrzebne rozwiązanie. Mówi, że skorzystają na tym również pozostali właściciele budynków w centrum Koczały. 

- Namawiam ich, żeby poszli w tym kierunku. Gdy nadejdzie czas likwidacji pieców węglowych, wystarczy w kotłowni wstawić duży piec gazowy i ogrzewać więcej budynków jednym źródłem zasilania - wyjaśnia Degis. - Zamiast zatruwać powietrze kominami na kilkudziesięciu posesjach, lepiej położyć ciepłociąg aż do urzędu gminy, a nawet i dalej. 

Zaznacza on, że już teraz zbiera chętnych na mieszkania. Na tym etapie z zainteresowanymi można jeszcze ustalić dokładnie ich kształt, bo projekt jest w trakcie przygotowywania. Degis zaprasza potencjalnych zainteresowanych do kontaktu. 

Na razie nie wiadomo czy po stronie gminy będzie wola zrealizowania ciepłociągu. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, Marek Nesterowicz mówi, że oficjalnie na razie nie ma takich planów, ale wszystko oczywiście zależy od decyzji władz oraz Rady Gminy. 

[ZT]6869[/ZT]

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%