Zamknij
REKLAMA

Umowa na przebudowę dróg podpisana. WIELKI REMONT w Trzebielinie!

16.08, 25.04.2022 P.K. Aktualizacja: 16.13, 25.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

W piątek w Urzędzie Gminy w Trzebielinie podpisana została umowa na realizacje zadania pn. „Przebudowa dróg wewnętrznych na terenie Gminy Trzebielino”. Jest to inwestycja zaplanowana w ramach Polskiego Ładu - Programu Inwestycji Strategicznych. Przebudowa zakłada remont istniejących dróg w miejscowościach Trzebielino, Zielin, Suchorze, Starkowo i Poborowo.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w postępowaniu o przetargowym zostało Przedsiębiorstwo Drogowe Romana Jereczka. Wartość tego zadania to ponad 5,5 mln złotych. To więcej niż zakładały pierwotne założenia gminy, jak jak informowaliśmy na łamach Gazety Miasteckiej, wójt Czechowski uważa, że taniej już na pewno nie będzie, więc dołożenie środków do tej inwestycji jest najlepszym rozwiązaniem.

- Planujemy przebudowanie dróg dojazdowych do posesji zamieszkałych poprzez wykonanie nowej nawierzchni z prefabrykatów betonowych, kostki betonowej oraz betonu asfaltowego. Prace powinny zostać zakończone latem przyszłego roku - informuje Tomasz Czechowski, wójt Trzebielina.

Na realizację tej inwestycji gminie udało uzyskać się 4 987 500 złotych dofinansowania. Jest to jedno z dwóch zadań realizowanych w ramach Polskiego Ładu. Kolejnym jest gruntowny remont i modernizacja hydroforni w Objezierzu. 

- Przebudowa hydroforni w Objezierzu to inwestycja warta blisko 4,5 mln złotych. Za pracę odpowiedzialna jest firma “Hirsz” ze Stężycy. Zgodnie z planem prace remontowe powinny zakończyć się w przyszłym roku - mówi wójt Trzebielina.

W ramach zadania planowana jest m.in. przebudowa studni głębinowych, budowa pompowni strefowej II stopnia, a także budowa zbiorników retencyjnych wody. Obecnie gmina Trzebielino czeka na wynik kolejnego naboru wniosków do Polskiego Ładu.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SosnowaSosnowa

3 1

Nieudolny włodarz, który jedne drogi buduje, a inne rozbiera 😂 Brak wiedzy powiązany z butą i arogancją wójta bardzo drogo kosztuje podatników 😥 21:48, 26.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Sosnowej do Sosnowej

2 0

Buta i arogancja to jego drugie imię- to w jaki sposób potraktował radnego Jażdżewskiego co opisała Gazeta Miastecka to już zwykła bezczelność ! Dotyczy chodnika w Zieliniu - cyt: "Określenie tej inwestycji jako bubla projektowego to słowa laika" - za to wójt to jest dopiero "ZNAFCA" ! 👎 - zawsze wie najlepiej bo jest wójtem, myśli że wszystkie rozumy pozjadał - szkoda tylko że Sosnowa mu nie wyszła, a taka była piękna .... amerykańska 🤣🤣🤣 tfu ... 😡 22:00, 27.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%