Zamknij
REKLAMA

W Polanowie pobiegną na szpilkach, aby zwrócić uwagę na profilaktykę nowotworów

13:48, 08.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższa sobotę w parku miejskim w Polanowie odbędzie się I edycja Biegu na Szpilkach. Imprezie przyświecać będzie jeden cel: aby poprzez dobrą energię, entuzjazm i uśmiech wywołać dyskusję, na temat dla nas bardzo ważny - temat profilaktyki raka piersi. W biegu mogą wziąć udział pełnoletnie Panie oraz Panowie. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest założenie szpilek.

- Bieg na Szpilkach to symbol, przez który możemy również wyrazić naszą solidarność z osobami zmagającymi się z nowotworem, a jednocześnie przedsięwziąć kroki w przeciwdziałaniu chorobie, która dotknąć może każdego! Rak piersi to nie choroba samej kobiety, to choroba całej rodziny, jej środowiska, wspólnoty. Dlatego tak ważna jest świadomość, profilaktyka i niegasnąca dyskusja - zachęcają organizatorzy.

Organizatorzy podkreślają, że będzie to symboliczny bieg, a nie wyścig! Na uczestników biegu czekają różowe koszulki ze znakiem graficznym, w których przebiegną dystans ok. 100 m oraz medale uczestnictwa w kształcie owej szpilki, a także wiele miłych niespodzianek. 

- Bieg w szpilkach to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim szczytny cel! Dlatego zapraszamy do uczestnictwa już w najbliższą sobotę. Bieg się rozpocznie o 16:00, lecz już od 14:00 rozpocznie się specjalny festyn. Głównymi atrakcjami będą ZUMBA, strefa aktywności dla dzieci oraz Festiwal Kolorów, który zawita do Polanowa po raz pierwszy - zachęcają organizatorzy.

Za zgłoszenie do biegu uważa się czytelne wypełnienie formularza zgłoszenia i przesłanie go e-mailem na jeden z adresów [email protected] lub [email protected] najpóźniej do dnia 10.09.2021 r. Formularz zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ.

Wydarzenie jest częścią projektu dofinansowanego z programu grantowego Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce za pośrednictwem Fundacji Nauka dla Środowiska.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%