Zamknij
REKLAMA

Gmina Polanów inwestuje w świetlice wiejskie

17:12, 03.01.2022 | P.K.
Skomentuj Gmina Polanów
REKLAMA

Burmistrz Polanowa - Grzegorz Lipski -  przed weekendem podpisał dwie ważne umowy dotyczące świetlic wiejskich na terenie gminy. Pierwsza z nich zakłada adaptacji części obiektu Szkoły Podstawowej w Żydowie na świetlicę, druga - budowę podobnego obiektu w Domachowie.

Za adaptacje części Szkoły Podstawowej na Świetlice Wiejską odpowiedzialna będzie firma Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych „Leś” Pawła Lesia z Żydowa. Umowa została podpisana na kwotę 595 tysięcy. Za sześć miesięcy mieszkańcy Żydowa będą mogli korzystać z nowo wyremontowanego obiektu. Z kolei we wrześniu przyszłego roku do użytku zostanie oddana nowa świetlica wiejska w Domachowie. 

Umowa na budowę świetlicy w Domachowie została podpisana z firmą Union Invest Sp. z o.o. z Lipusza. Wartość prac to ponad 1,5 mln złotych. Środki na sfinansowanie inwestycji Gmina Polanów pozyskała z rządowego programu wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały PPGRy.

- Projekt planowanego przedsięwzięcia obejmuje budowę świetlicy o powierzchni 183 m2 i jej kompleksowe wyposażenie i zagospodarowanie. W pomieszczeniach przewidziano kuchnię, kącik czytelniczy, komputerowy, rekreacyjno-edukacyjny i techniczny - informują urzędnicy.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%