Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10:40, 05.08.2020
Dwie duże farmy fotowoltaiczne powstaną w gminie Trzebielino. Jedna o mocy dwóch megawatów, a druga to trzy położone obok siebie farmy o łącznej mocy trzech megawatów. Farmy fotowoltaiczne to inwestycje w ostatnim czasie bardzo popularne. Najprawdopodobniej przez najbliższe miesiące będzie ich coraz więcej.
5
21:23, 02.06.2020
Na co dzień zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia, jako ratownik medyczny pracujący w słupskim pogotowiu ratunkowym i jako strażak Państwowej Straży Pożarnej w Miastku. Takie widocznie jest jego przeznaczenie, bo nawet w czasie wolnym zdarza mu się ratować życie, nie tylko ludzkie, ale i życie zwierząt. Krzysztof Kula, pełniący również funkcję radnego gminy Trzebielino, przyczynił się do uratowania dziewięciu sikorek. Ptaki przyszły na świat w jego ogrodzie w betonowej rurze. Ich matka zginęła po ataku jastrzębia. Wtedy do akcji wkroczyła rodzina Krzysztofa Kuli. Akcja zakończyła się powodzeniem.
15:49, 30.05.2020
Szokujące odkrycie w lesie pod Trzebielinem. Nieznany sprawca porzucił w lesie psa, którego przywiązał do drzewa. Skazał młodą suczkę na śmierć. Na szczęście w porę zauważył to? inny pies. Na pomoc ruszyło stowarzyszenie Bezdomny Kundelek z Miastka.
2
06:11, 19.05.2020
Wrócił ze Śląska i przez dłuższy czas uskarżał się na problemy zdrowotne. Podobno był chory, ale nie chciał iść do lekarza, do czego namawiała go partnerka, mieszkanka Zielinia. Emerytowany górnik zmarł nagle w czwartkowy wieczór. Wzywająca zespół ratownictwa medycznego partnerka poinformowała przez telefon, że należy postępować tak, jakby było podejrzenie koronawirusa. Wszak na Śląsku znajduje się teraz polskie epicentrum tej choroby.
05:59, 24.03.2020
511 000 zł o taką kwotę została pomniejszona faktura wystawiona przez firmę Eko-Instal na rzecz gminy Trzebielino za wykonanie kanalizacji sanitarnej w Cetyniu. Po kilku tygodniach analiz wójt Tomasz Czechowski zdecydował, że kara naliczona za opóźnienie w wykonaniu tej inwestycji jest zasadna, bo wynika wyłącznie z winy wykonawcy.
12:48, 10.03.2020
Trzebielino urosło, ale nie z powodu nagłego wzrostu liczby mieszkańców, tylko terytorialnie, jako obszar zabudowany. Według niektórych kierowców to sprytny sposób policji na zwiększenie ilości mandatów. Wójt zapewnia, że komentujący sprawę mieszkaniec mija się z prawdą.
6
14:27, 02.03.2020
To się w głowie nie mieści! Leśnicy z Nadleśnictwa Trzebielino znaleźli dziś na terenie leśnictwa Zielin coś, czego w lesie być nie powinno. Kto potraktował las jak punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
6
05:53, 28.02.2020
Skargę nie wiadomo na kogo złożył pracownik zakładu usług leśnych z Trzebielina. Do naszej redakcji wysłał list z wieloma uwagami, ale najwidoczniej zapomniał wspomnieć, o który zakład usług leśnych mu chodzi. Publikujemy treść listu z apelem o przekazanie bardziej precyzyjnych informacji, abyśmy wiedzieli w którym ZUL-u interweniować. Podobno aż 8 takich firm współpracuje z Nadleśnictwem Trzebielino, więc to jak szukanie igły w stogu siana.
11:32, 20.02.2020
10.02 był szczególnym dniem dla Anieli Terefenko z Cetynia. Świętowała 90. urodziny. Podobnie jak Janina Zięba. Z tej okazji odwiedziła je delegacja z urzędu gminy - wójt Tomasz Czechowski wraz z sekretarz gminy Grażyną Bodnar i kierownikiem USC Moniką Staroszak.
2
06:00, 10.02.2020
33-letnia Marta Sikora przebyła długą drogę, aby znaleźć swoje nowe miejsce w życiu. To Biblioteka Gminna w Trzebielinie, gdzie od kilku dni jest dyrektorem. Co ciekawe, do niedawna pracowała w miejscowości o podobnej nazwie - w Strzebielinie w powiecie wejherowskim. Dojeżdżała tam z Kępic 200 km, a jeszcze wcześniej swoją karierę w lokalnej kulturze zaczynała w Bibliotece Miejskiej w Kępicach.
06:11, 30.01.2020
Pracownica Biblioteki Publicznej w Kępicach została szefową Biblioteki Gminnej w Trzebielinie. Marta Sikora 29 stycznia miała swój pierwszy dzień w pracy. Zastąpi wieloletnią dyrektor Krystynę Podraża, która odeszła na emeryturę. Sikora na razie nie chce opowiadać o swoich planach, zastrzegając, że zrobi to kiedy tylko rozpocznie pracę. Według komisji konkursowej była najlepszym kandydatem. Nie jest to jednak zdanie odosobnione.
1
21:59, 06.01.2020
W święto Trzech Króli w Cetyniu (gm. Trzebielino) dokonano makabrycznego odkrycia. To zwłoki ok. 60-letniego mężczyzny.
1
19:00, 02.01.2020
Bardzo groźnie wyglądający wypadek na drodze krajowej nr 21 w Bożance (gm. Trzebielino). Kierująca audi mieszkanka Poznania, jadąca w kierunku Słupska, uderzyła w opla, który przejeżdżał w poprzek drogi krajowej, z rybakówki do wsi Bożanka.
06:00, 06.11.2019
Rzadko kiedy ktoś tędy jeździ, ale jak już potrzebny był przejazd, pojawił się wielki kłopot. Droga ze Starkowa przez wieś Starkówko i dalej w kierunku drogi wojewódzkiej, nie jest najlepszym stanie. Nie dość, że nawierzchnia kiepska, bo z poniemieckiego kamienia, to jeszcze po bokach gałęzie i krzaki.
11:40, 19.10.2019
Bardzo niebezpieczny jest wyjazd z ulicy Kasztanowej na drogę krajową nr 21 w Zielinie. Przewodniczący Rady Gminy Trzebielino Jerzy Tarnowski uważa, że w tym miejscu powinna być wprowadzona droga jednokierunkowa z wyjazdem na drogę krajową po przejechaniu całego osiedla koło kościoła. Można też jechać w drugą stronę obok gospodarstwa rolnego i wyjechać na drogę krajową kawałek wyżej.
REKLAMA