Zamknij
REKLAMA

W Trzebielinie książki dostarczają na hulajnogach

23.33, 03.10.2022 M.W. Aktualizacja: 23.36, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Biblioteka z Trzebielina wpadła na niecodzienny pomysł, którego celem jest zwiększenie ilości czytelników i częstszego wypożyczania książek. Wprowadzili możliwość zamawiania książek z dowozem. Dostarczane są one w ekologiczny sposób. Bibliotekarze poruszają się hulajnogą elektryczną. 

- Nie zapominamy o naszych czytelnikach, którzy czasami nie mogą nas odwiedzić, a akurat potrzebują nowości wydawniczych. Książki dowozimy w pierwszej, wolnej chwili - mówi Marta Sikora, dyrektor Biblioteki - Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie. 

To efekt projektu "Hulajbooki", napisanego przez Stowarzyszenie "Szansa na więcej", działającego przy Bibliotece - Gminnym Centrum Kultury. Wystarczy zadzwonić, złożyć zamówienie i czekać na dowóz. W ten sposób bibliotekarze chcą dotrzeć do wszystkich, których ogranicza w dostępie do literatury zdrowie, czas, odległość lub inne przeszkody.

Projekt jest dofinansowany w ramach Funduszu Nowy Akumulator Społeczny ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO.

[POGODA]1664832758958[/POGODA]

 

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

zadzad

3 0

drona sobie kupcie - po co ruszać zada z biblioteki 🙄 21:01, 11.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%