Zamknij
REKLAMA

Wójt ma POMYSŁ - zbudują mieszkania w dawnej szkole

10:04, 30.03.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Starej szkoły w Poborowie nie udało się sprzedać, więc wójt ma inny pomysł na jej zagospodarowanie. Pojawiła się koncepcja, aby utworzyć tam mieszkania i uzyskać dofinansowanie z rządowego programu ze wsparciem Banku Gospodarstwa Krajowego. Z tego samego programu korzystają gminy: Biały Bór, Bobolice, Polanów oraz Kępice. Miastko w ten program nie wchodzi. 

- Ciągle poszukujemy jakiegoś rozwiązania, które zwiększyłoby naszą bazę lokalową. Jednocześnie chcemy też przywrócić do świetności gmach w Poborowie - budynek dawnej szkoły. Powstał w tej chwili program wspierania samorządów w budownictwie komunalno-socjalnym. Można pozyskać środki i zaczynamy o tym myśleć - potwierdza wójt Tomasz Czechowski. 

Początkowo planowano otwarcie domu wsparcia dziennego, ale dwukrotnie nie uzyskano dofinansowania. Wcześniej w drodze przetargu nie udało się również sprzedać budynku, w którym przez lata funkcjonowała też świetlica wiejska. 

Wójt planuje, że w tym obiekcie mogłoby powstać około 5 mieszkań komunalnych. Dodatkowy problem to fakt, że część gmachu należy do osoby prywatnej i trzeba by było ją odkupić, aby mieć całość budynku. To na razie tylko plany. Dyskusja na temat przyszłości dawnej szkoły w Poborowie ma się toczyć podczas marcowych komisji.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PepekaPepeka

0 0

Czyli zlikwidowano szkołę, na którą były pieniądze z budżetu, żeby otworzyć coś na co... miały iść pieniądze z budżetu i czego, jak się okazało, nie udało się otworzyć... jaki jest tego rezultat? Szkoła przerobiona mieszkania komunalne, czyli na wynajem... a uczniowie szkoły? a kogo to obchodzi... :( 11:56, 30.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Walduś Walduś

9 0

https://www.youtube.com/watch?v=VBtjEkf_CW4 21:33, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%