Zamknij
REKLAMA

Park Miejski "Na Skarpie" w Bobolicach doczeka się rewitalizacji

03:49, 17.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Bobolice przymierza się do rewitalizacji Parku Miejskiego "Na Skarpie". Z tego powodu ogłoszono przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej planowanej inwestycji. Władze gminy w zamówieniu odsłaniają rąbka tajemnicy, co może znaleźć się w nowym parku.

Poza odtworzeniem alejek parkowych, remontem betonowych schodów oraz zaprojektowaniem elementów małej architektury, takich jak kosze na śmieci, ławki czy stojaki rowerowe, władze Bobolic planują rozbudowę istniejącego oświetlenia parkowego.

- To nie koniec nowości. Wraz z rewitalizacją miejskiego parku, "Na Skarpie" ma powstać fontanna wraz z niezbędnymi przyłączami, monitoring miejski, a także obelisk z tablicą upamiętniającą historię miejsca. Cały park zostanie podzielony na 5 części - roślinności, gier, edukacyjną, relaksu i informacyjną - informują urzędnicy.

W planach jest budowa stołów do tenisa stołowego, stolików do szachów, a także tablic edukacyjnych. W ramach przygotowanej dokumentacji powstanie kosztorys inwestycji. Wiadomo już, że prace będą prowadzone etapowo. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będziemy mogli oglądać pierwsze efekty zmian. Która z planowanych zmian jest dla Was najciekawsza?

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%