Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
22
23:30, 18.01.2022
Wtorkowe południe 11 stycznia. Do Miastka przyjeżdża znany wielu osobom samochód służbowy, którym jeździ starosta Leszek Waszkiewicz. Razem z prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego w Bytowie udają się do burmistrz Danuty Karaśkiewicz. Czeka na nich wraz z prezes Szpitala Miejskiego w Miastku, Alicją Łyżwińską. 
6
23:53, 14.01.2022
Dzień Babci i Dziadka już niedługo, bo 21 i 22 stycznia. Dzięki firmie Perfekt-Haft z Suchorza możesz ukochanej Babci i Dziadkowi sprawić miłą niespodziankę. Zapraszamy do wspólnej zabawy z rodzinnym przedsiębiorstwem, które jest regionalnym liderem w hafcie komputerowym. Potrafią zrealizować najtrudniejsze zadania - solidnie i szybko. 
5
18:06, 09.01.2022
Ich dom wygląda jakby zaraz miał się rozpaść, a jeszcze gorzej jest w środku. Rodzina Felskich z Pietrzykowa musi radzić sobie bez dostępu do bieżącej wody. Nigdy jej nie mieli, nie licząc istniejącej kiedyś studni, która uległa zniszczeniu. Od kilkudziesięciu lat muszą prosić o wodę, jeżdżąc do rodziny i znajomych. Teraz ich los uległ pogorszeniu, ponieważ kilka miesięcy temu Jan Felski doznał udaru. Woda jest jeszcze bardziej potrzebna, chociażby dla higieny, ale gmina Koczała przez lata wodociągu nie podłączyła i najprawdopodobniej szybko się to nie zmieni. 
40
11:25, 06.01.2022
Aktywność burmistrz Danuty Karaśkiewicz, która próbuje blokować uchwałę ws. referendum w gm. Miastko (zaskarżyła ją do wojewody) to iskra, która podpaliła społeczną inicjatywę. Sołtysi spotkali się i postanowili, że będą zbierać podpisy. Wystarczy ich ok. 1500 aby zatwierdzić referendum, niezależnie od dalszych losów uchwały Rady Miejskiej, gdy 13 z 15 radnych zatwierdziło referendum ws. odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz. 
1
21:08, 04.01.2022
Najnowsza Gazeta Miastecka w wersji papierowej od 5.01. w punktach sprzedaży. Subskrybenci już otrzymali najnowsze wydanie!
REKLAMA
29
16:46, 30.12.2021
13 z 15 radnych zdecydowało, że trzeba przeprowadzić referendum ws. odwołania burmistrz Miastka Danuty Karaśkiewicz. Jak wynika z komentarza udzielonego po sesji, burmistrz nie składa broni. Chce aby kancelaria sprawdziła zgodność uchwały z prawem. Jeśli do tego dojdzie, inicjatywa referendalna zostanie przyblokowana, bo sąd administracyjny będzie musiał rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości. No chyba, że mieszkańcy zbiorą podpisy i zrobią to samo co radni uczynili w czwartek 30.12. 
7
22:24, 29.12.2021
Wywiad z burmistrz Miastka, Danutą Karaśkiewicz i odpowiedź byłej prezes szpitala Renaty Kiempy.
35
23:41, 27.12.2021
Niepokojące informacje ze Szpitala Miejskiego w Miastku. Z informacji udostępnionej w placówce wynika, że 25 grudnia nie było nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Po godz. 18.00 pomocy w ramach POZ należało szukać w okolicznych miejscowościach. Pacjenci kierowani byli m.in. do Bytowa i Kobylnicy. Czytelnik zgłaszający sprawę ma poważne obawy. Spodziewa się, że to początek najgorszego. 
27
14:39, 21.12.2021
Złe zarządzanie Szpitalem Miejskim w Miastku, czy też brak etatu dla męża? Jaka jest prawdziwa przyczyna konfliktu pomiędzy burmistrz Danutą Karaśkiewicz a byłą prezes Szpitala Miejskiego w Miastku, Renatą Kiempą? Nieoczekiwanie w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że kilka lat temu dwukrotnie ówczesna radna, Danuta Karaśkiewicz, chodziła do prezes Renaty Kiempy i prosiła o pracę dla jej męża.
17
17:45, 19.12.2021
Nigdy w historii gminy Miastko żadna szefowa nie była żegnana w taki sposób, jak była już prezes Szpitala Miejskiego w Miastku Renata Kiempa. Raz, że nie pożegnała jej bezpośrednia przełożona, burmistrz Danuta Karaśkiewicz. Dwa, zrobili to za nią mieszkańcy. Sołtys Dolska Agnieszka Szadkowska zorganizowała na boisku spotkanie. Przyjechało kilkadziesiąt osób. Było wiele wzruszających słów, były łzy, a w prezencie od mieszkańców… laptop z wygrawerowanym napisem: “To jest prywatny komputer Renaty Kiempy, naszej najlepszej prezes szpitala w Polsce. Mieszkańcy gminy Miastko”. 
REKLAMA
14
22:56, 17.12.2021
Nie na początku stycznia, ale już 30 grudnia odbędzie się sesja Rady Miejskiej Miastka, podczas której rozpatrzony zostanie wniosek dotyczący ogłoszenia referendum w sprawie odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz. Wniosek złożył radny Witold Zajst, a teraz przewodniczący Rady Tomasz Borowski zmienił zdanie. Zamiast czekać do stycznia, poddaje go pod głosowanie wcześniej. Duży wpływ na tę decyzję z pewnością miała sytuacja w szpitalu, gdzie lekarze nie dogadali się z nową prezes Alicją Łyżwińską. Chociaż proponowano im podwyżki, odmówili wycofania wypowiedzeń. 
41
15:49, 09.12.2021
Mamy tu drugą Białoruś - tak nagłe odwołanie prezes Renaty Kiempa komentuje radny Sławomir Hejza, pracownik Szpitala Miejskiego w Miastku. Zapewnia, że radni nie zostali poinformowani o decyzji burmistrz Danuty Karaśkiewicz. To w uzgodnieniu z nią dziś rano rada nadzorcza odwołała prezes Kiempę. Zrobiono to w zaskakujący sposób. Wtargnięto do biura wręczając wypowiedzenie. Prezes Kiempie zabrano też prywatny komputer. Telefonu nie oddała. Nowa prezes to Alicja Łyżwińska z Gdańska. Jest też nowa rada nadzorcza. Co dalej? Wiele osób przewiduje, że to koniec szpitala. Lekarze w większości chcą iść za Kiempą. 
9
15:34, 03.12.2021
Burmistrz Danuta Karaśkiewicz nie ustąpiła nawet o krok w wojnie o dalszy byt Szpitala Miejskiego w Miastku. Termin wypowiedzeń złożonych przez lekarzy cały czas mija. Nadal utrzymywany jest postulat wymiany całego składu rady nadzorczej, czyli pozostałych 2 osób, które zostały po rezygnacji przewodniczącego rady, Łukasza Szeligi.
12:37, 03.12.2021
To już tradycja. Obfite opady śniegu spowodowały paraliż na drogach. Jak informuje GDDKiA, największe problemy są na Środkowym Pomorzu, m.in. w okolicach Miastka, Białego Boru, Szczecinka i Bobolic. 
1
21:12, 28.11.2021
Maks - niepozorny, mały pies, którego nikt raczej nie przestraszyłby się, gdyby spotkał go luzem w parku czy w lesie, stał się główną przyczyną konfliktu pomiędzy sąsiadami w Białym Borze. W sprawę zaangażowana została policja, która podobno zabrania psu szczekać i grozi mu mandatem. Właścicielka czworonoga, Cecylia Powarzyńska uważa, że mundurowi zmówili się z sąsiadami, aby jej dopiec.
REKLAMA