Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
17
20:20, 27.01.2023
Mieszkańcy Miastka mogą spodziewać się najgorszego, jeśli chodzi o ceny ciepła. Szczególnie odczują to osoby z niskimi zarobkami, klienci Zakładu Energetyki Cieplnej. Opłaty za energię cieplną, włącznie z czynszami, mogą sięgać kwoty 1500 zł miesięcznie i więcej. Będzie to dramat szczególnie dla emerytów. Łatwo nie będą mieć również osoby pracujące. Najgorsze, że takie ceny mogą utrzymać się przez najbliższych kilka lat, nawet jeśli rynkowe ceny węgla spadną. 
13:26, 25.01.2023
Anna Wyszkoni będzie główną gwiazdą tegorocznych Dni Miastka. To jednak nie wszystko. Trwają rozmowy z kolejnymi artystami. Nieoficjalnie mówi się, że drugim wykonawcą ma być Mezo.
32
22:42, 22.01.2023
W Miastku powstanie uczelnia wyższa, która zacznie działać już od marca tego roku. Nie jest to żart. To jak najbardziej prawda. Studenci już są zapraszani do kontaktu. Konkretnie powstać ma oddział Wyższej Szkoły Inżynierii Gospodarki w Słupsku. To uczelnia z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jej rektor, prof. dr inż. Stanisław Szyszko, zgodził się na propozycję burmistrza Miastka, Witolda Zajsta.
5
22:34, 16.01.2023
Nie da się spokojnie czekać na autobus w takich warunkach. Uczniowie są zbulwersowani tym co dzieje się na dworcu autobusowym w Miastku. Ich zdaniem poczekalnia przeobraziła się w noclegownię dla bezdomnych, pełniąc też funkcję toalety.
8
19:34, 15.01.2023
Nowy prezes Szpitala Miejskiego w Miastku miał problemy z prawem? Tak to próbują przedstawiać jego przeciwnicy. Wysyłają link do artykułu z 2014 roku. Jak to często bywa, w języku “miasteckich hejterów” stosowane są półprawdy. Oponenci “zapominają” o zakończeniu tego postępowania, które dla prezesa Tomasza Bojara Fijałkowskiego było pomyślne. Został oczyszczony z wszelkich podejrzeń.
REKLAMA
23:29, 09.01.2023
Elżbieta Sekuła, dyrektor Przedszkola Gminnego w Polanowie, jest winna. Taki jest werdykt radnych, którzy rozpatrzyli skargę, złożoną przez jej podwładnych. 8 nauczycielek w lipcu 2022 roku na piśmie zarzuciło dyrektor Sekule aż 14 zarzutów. Zostały one uznane za zasadne. Kolejne decyzje są po stronie burmistrza Grzegorza Lipskiego. 
19
22:19, 05.01.2023
List otwarty do burmistrza Miastka Witolda Zajsta napisał radny powiatowy Wojciech Duda. Zaznacza on, że zwraca się jednocześnie jako pacjent Szpitala Miejskiego w Miastku. Zadaje pytania. 
22:14, 02.01.2023
Onkolog wyczuł kolejnego guza w piersi. Dostałam skierowanie na badanie tomografem komputerowym. Jestem załamana i nie wiem, czy dam radę dalej walczyć. Brak mi już sił… - tak na stronie swojej zbiórki pisze Ewa Potyralska z Ostrówka (gmina Koczała), kochająca żona oraz mama czwórki dzieci, córeczek: Amelki i Nikoli oraz synków: Dawidka i Jakuba.
8
12:01, 02.01.2023
Dwóch kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko prezesa Szpitala Miejskiego w Miastku. Jeden z nich to pełniący obowiązki szefa, członek rady nadzorczej Tomasz Bojar-Fijałkowski. Drugi to ratownik medyczny o nazwisku Pepliński. Już można powiedzieć, że faworytem raczej jest ten pierwszy. Ostateczna decyzja zapadnie we wtorek 3 stycznia na posiedzeniu rady nadzorczej. Wybór nowego prezesa będzie obserwować radna Samorządności - Mirosława Szopa.
7
21:20, 01.01.2023
Kilkadziesiąt tysięcy złotych zaoszczędzi Szpital Miejski w Miastku na energii elektrycznej. Taki jest efekt umowy, którą wynegocjowały władze szpitala z państwową spółką Energa. Co ciekawe, przy pierwszym podejściu podległa Danielowi Obajtkowi spółka w ogóle nie zgłosiła się, nie wyrażając zainteresowania dostarczaniem energii elektrycznej do placówki medycznej. Pomogło drugie podejście i negocjacje. Pomógł też fakt, że członek rady nadzorczej Krzysztof Biernat pracował wcześniej w koncernie Energa. 
REKLAMA
32
21:36, 27.12.2022
To już ten czas, aby wyjaśnić mieszkańcom pewne wydarzenia, jakie nastąpiły. Najważniejsze dzisiaj dla mnie jest to, aby szpital miastecki nie popadał w dalsze długi i była płynność finansowa. Zobowiązania jakie narosły przez ostatnie lata, nie dają gwarancji stabilności szpitalowi. Cały czas mamiono wszystkich: pracowników, radnych i mieszkańców, że jest dobrze, a nowe inwestycje, które będą realizowane budują wiarygodność spółki. Z tym, że dług narastał.
12
23:06, 21.12.2022
Sceny, jak z filmu, rozegrały się na terenie warsztatu samochodowego w Miastku. Oskarżany przez klientów mechanik, nie wytrzymał nerwowo. Zaatakował ich, co zostało uwiecznione na filmie. Padły niecenzuralne słowa i nakaz wynoszenia się z obiektu. Mamy nagrania, które wkrótce opublikujemy.
31
19:23, 29.11.2022
Po nim spodziewali się tego w najmniejszym stopniu, a jednak to właśnie doktor Adam Potocki, prowadzący spółkę Eskulap, jest osobą, która mogła doprowadzić Szpital Miejski w Miastku do całkowitego upadku, rzucając kamyk, który mógłby spowodować lawinę roszczeń. Bez podjęcia rozmów z nowym prezesem Tomaszem Bojarem-Fijałkowskim zablokował dwa szpitalne konta na łączną sumę około 750 000 zł. Prawdopodobnie tylko dzięki szybkiej interwencji prezesa kryzys udało się zażegnać. Dziś konta zostały odblokowane. Wznowiono negocjacje, które zerwała wcześniej była prezes Iwona Ściślewska.
3
23:19, 04.11.2022
Po 18 latach pracy prawdopodobnie ostatni raz wystąpiła na forum Rady Miejskiej Bobolic. Odwołana kilka miesięcy temu Grażyna Wiater, przemówiła do ludzi na sesji Rady Miejskiej. Wystąpienie jest szeroko komentowane. 
10:44, 30.10.2022
Nigdy nie wiadomo kiedy na swojej drodze spotkasz przyszłego Billa Gatesa albo Elona Muska. Być może mieszka on w Przęsinie pod Miastkiem? Przedsiębiorca Rafał Sztobnicki jest na dobrej drodze, żeby zostać światowej klasy innowatorem, autorem rewolucyjnego wynalazku. Jego pomysł jest bardzo ważny dla całej ludzkości, która już za kilkadziesiąt lat może zmagać się z ogromnymi problemami, jeśli chodzi o dostęp do wody pitnej. Po 20 latach pracy wymyślił coś, co zyskało wielkie uznanie. Jego projekt został określony jako najlepszy w Europie podczas prestiżowej imprezy Inno Wings w Lublinie. Po raz pierwszy w historii tego konkursu jury przyznało nagrodę Excellence za projekt doskonały, czyli lepszy niż najlepszy. 
REKLAMA