Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
23
21:08, 29.06.2022
To nie jest dobry czas dla byłego burmistrza Miastka, a obecnie prezesa "Startu" Miastko, Jana Ponulaka. Najpierw "rzucił mu się do gardła" radny powiatowy Aleksander Szopa, krytykujący rzekome polityczne zaangażowanie po stronie komisarz Renaty Kiempy. Szopa wskazywał, że Ponulak klubu "Start" Miastko używa do celów politycznych. Symbolem tego miałaby być jego częsta obecność u boku komisarz Kiempy. Jedną z oznak miał być fakt, że Ponulak chodził za nią z parasolem po boisku. Jak się okazuje, w Starcie może dojść do rozłamu. Mówi się o nieprawidłowościach, ale o tym szerzej w Gazecie Miasteckiej 6 lipca. 
15
09:58, 28.06.2022
Rozjechał go, jak czołg - radny powiatowy Paweł Biernacki nie przebierał w słowach podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, krytykując postępowanie byłego burmistrza Miastka, a obecnie wicestarosty, Romana Ramiona. Wypomniał mu, że w poprzednim roku Miastko z budżetu powiatu dostało tylko “ochłapy” w postaci budowy chodnika w Dretyniu.
24
21:44, 22.06.2022
Kandydat na burmistrza Miastka - Aleksander Szopa - wybrał nietypowy sposób prowadzenia kampanii wyborczej. W przeciwieństwie do kontrkandydatów, nie skupia się na prowadzeniu kampanii w internecie i wieszaniu w okolicy banerów wyborczych. Stawia na bezpośrednie dotarcie do ludzi. Szopa prawie codziennie wsiada na rower i objeżdża gminę Miastko, od domu do domu. Bezpośrednio przekonuje ludzi, że powinni głosować na niego. Z jego słów wynika, że pozwala sobie również na przedstawienie negatywnych cech rywali. Jedyny, który dostał od niego pochwałę, to Witold Zajst. Oberwało się też prezesowi Startu Miastko Janowi Ponulakowi, który według Szopy wciągnął klub do polityki. Za komisarz Renatą Kiempą chodzi z parasolką, licząc podobno na dobrze płatne stanowisko po wygranych wyborach.
13
22:24, 21.06.2022
6000 zł miesięcznie - taki wydatek na obsługę marketingową gminy Miastko nie wszystkim się podoba. Krytykowana jest decyzja komisarz gminy, Renaty Kiempy, która zaangażowała do tej pracy firmę Agaty Jaskot, która w 2018 roku obsługiwała kampanię wyborczą Jana Ponulaka. 
13
16:27, 21.06.2022
Brak ciepłej wody i zimne grzejniki - spełnił się scenariusz nakreślony przez Tomasza Zielonkę, prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Miastku. Na szczęście jeszcze nie u nas, bo do końca sierpnia w Miastku węgla wystarczy, ale w Polsce są już gminy, w których surowca zabrakło. Ogrzewanie wyłączono na przykład we wsi Turna na Mazowszu. 
REKLAMA
14
23:08, 07.06.2022
Przez 12 lat pracowała w administracji Szpitala Miejskiego w Miastku. Teraz przed nią wielkie wyzwanie, bo 2 czerwca 2022 roku 42-letnia Iwona Ściślewska została prezesem miasteckiej lecznicy. W Gazecie Miasteckiej pierwszy wywiad z nową prezes, wybraną w miejsce dotychczasowej szefowej, Alicji Łyżwińskiej.
47
22:32, 24.05.2022
Jest wybitnym ekspertem, przede wszystkim z powodu znawstwa tematu. Pracowała nad tą spółką od samego początku. Można różne rzeczy mówić, że nie ma ludzi nieomylnych, nie ma ludzi niezastąpionych, ale pamiętajmy, że to, co zrobiła z tym szpitalem, to jest majstersztyk - mówi Jarosław Waśniewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Szpitala Miejskiego w Miastku.
48
10:53, 19.05.2022
W środę 18 maja komisarz gminy Miastko Renata Kiempa przekazała szokujące wieści. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformowała o ogromnych kłopotach finansowych szpitala. Wini prezes Alicję Łyżwińską. Głośno powiedziała, że opowiada się za jej odwołaniem. Co na to Łyżwińska?
37
22:24, 10.05.2022
Plotki okazały się prawdziwe. Radny Witold Zajst, inicjator referendum ws. odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz, potwierdza, że 3 lipca będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Miastka. Stanie do wyborczej rywalizacji z komisarz Renatą Kiempą, radnym Przemysławem Pakułą i radnym Aleksandrem Szopą. Czy to decyzja spontaniczna, czy przemyślana? Jaki jest plan Witolda Zajsta? Odpowiedzi m.in. na te pytania w wywiadzie na łamach najnowszej Gazety Miasteckiej. 
54
21:21, 28.04.2022
Wyborczy poker w Miastku trwa. Dziś do “turnieju” dołączył Aleksander Szopa, prezes Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego. Na zebraniu sprawozdawczym MTG w kinie ogłosił, że zakłada własny komitet i będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Miastka. Stało się to kilka dni po negatywnej dla niego decyzji Samorządności. Ugrupowanie Tomasza Borowskiego i Dariusza Zabrockiego wskazało radnego Przemysława Pakułę, jako kandydata na burmistrza. Szopa został odrzucony, więc będzie próbować na własną rękę. 
REKLAMA
10:42, 28.04.2022
Gmina Polanów jest jedną z kilkunastu gmin, które zostały pozbawione dostępu do gazu. To efekt sankcji nałożonych na firmy z rosyjskim pochodzeniem. Na rządowej liście znalazła się również firma Novatek Green Energy. W środę 27.04. gaz przestał płynąć nie tylko do gospodarstw domowych, ale i do szkół oraz do największej lokalnej firmy - Maced. Trwają rozmowy na szczeblu rządowym ws. wznowienia dostaw z innego źródła.
29
22:11, 21.04.2022
Była prezes szpitala, a teraz komisarz gminy Miastko - Renata Kiempa - podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami w sali kinowej MGOK, oficjalnie ogłosiła, że będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Miastka. Zgodnie z przewidywaniami wystartuje w wyborach 3 lipca.
49
21:02, 03.04.2022
O godz. 21.00 zakończyło się głosowanie w ramach referendum dotyczącego odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz. Według końcowych wyników referendum jest ważne, a burmistrz Danuta Karaśkiewicz została ODWOŁANA!
48
21:55, 30.03.2022
Niech przyjdzie ta k… ze Szpitala! - w taki sposób przyjście byłej prezes Szpitala Miejskiego w Miastku, Renaty Kiempy, do Urzędu Miejskiego miała komentować burmistrz, Danuta Karaśkiewicz. Tak twierdzi była urzędniczka i osoba pełniąca w Urzędzie funkcję sekretarki, Małgorzata Styrenczak. Jako była podwładna zdecydowanie negatywnie ocenia ona osobę Danuty Karaśkiewicz. 3 kwietnia przyjedzie na referendum z Wrocławia, gdzie obecnie mieszka. Zamierza zagłosować za jej odwołaniem. 
77
07:30, 25.03.2022
Tak zwane lojalki nie pomogły. Chociaż prezes Alicja Łyżwińska podsunęła pracownikom do podpisu dokumenty, w których zobowiązywali się do zachowania tajemnicy, skorzystali z możliwości, jakie daje gazeta. To prawo prasowe i ochrona informatora. Na tej podstawie zbulwersowany pracownik Szpitala Miejskiego w Miastku ujawnił fakturę, wystawioną 22 marca. Już pobieżne jej sprawdzenie pozwoliło jednoznacznie ustalić, że ceny są mocno zawyżone. Żeby było ciekawiej, sprzęt za ponad 60 tys. zł sprzedał szpitalowi informatyk z Kwidzyna, czyli z rejonu, w którym dotychczas pracowała Alicja Łyżwińska. Na co dzień zapewnia on też Szpitalowi Miejskiemu obsługę informatyczną. 
REKLAMA