Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
8
11:42, 27.07.2021
Prezes jednostki OSP Kępice Jarosław K. jest przestępcą. To zdanie od maja tego roku już nie jest pomówieniem, a - jak to się mówi - najprawdziwszą prawdą. Jarosław K. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kradzież aparatu fotograficznego, który należał do Michała Kotasa, mieszkańca Warszawy, pochodzącego z Biesowic.
46
22:42, 23.07.2021
Grupa pracowników firmy Dajar w Miastku zbuntowała się przeciwko dyrektorowi zakładu. Podobno zmusza pracowników do szczepień przeciwko koronawirusowi. Nie wszyscy chcą ze szczepienia skorzystać, ale podobno usłyszeli wprost od szefa, że jeśli się nie zaszczepią, to będą musieli pożegnać się z pracą. Podobno wprowadzono również segregację. Zaszczepieni mają przebywać tylko w swoim towarzystwie, a niezaszczepieni będą kierowani na osobne zmiany. Pracownicy uważają, że to dyskryminacja, więc postanowili powiadomić nie tylko media, ale i Państwową Inspekcję Pracy. 
3
09:56, 05.07.2021
W czasach PRL pchnął ich tam los - w odludne miejsce w pobliżu miejscowości Grabowo w gminie Biały Bór, w lesie, niedaleko linii kolejowej Miastko - Szczecinek. Rodzina Domaszk przeprowadziła się tam z Bytowa, wiążąc na stałe swoje życie z gminą Biały Bór. Jak się później okazało, los w tamtym miejscu łatwy dla nich nie był. Przez lata nie mieli dostępu do czystej, bieżącej wody. W ubiegłym roku wywalczyli w końcu takie udogodnienie, ale to wciąż nie wszystko. Zajmują budynek komunalny. Rodzina rozrasta się i w tej chwili jeden z synów wraz z partnerką oraz dwojgiem dzieci muszą mieszkać w jednym pokoju. Oprócz tego jest wiele innych problemów, a w rozwiązaniu wszystkich stara się im pomóc stary przyjaciel i były radny z Grabowa, Mieczysław Grabowski. 
4
10:23, 23.06.2021
To już nie jest sąsiedzki konflikt - to prawdziwa WOJNA. Grupa mieszkańców wsi Porost (gm. Bobolice) jest bezsilna wobec działań 73-letniego emeryta. Mężczyzna notorycznie wkopuje wielkie, drewniane słupy po obu stronach drogi, którą ludzie kupili ok. 10 lat temu od gminy na własność. Emeryt nie przyjmuje tego do wiadomości i słupami blokuje przejazd samochodów ciężarowych, np. szambiarek i straży pożarnej. Policja nie może sobie z nim poradzić. 
2
00:15, 15.06.2021
W sobotę MECZ O WSZYSTKO! W środę O AWANS czy O HONOR? Takie pytania zadawali sobie kibice zgromadzeni w strefie kibica na placu rekreacyjnym przy ul. Wybickiego w Miastku. Nastroje były znakomite, chociaż trochę popsuła je gra Polaków. Przegrali mecz otwarcia ze Słowacją 1:2. Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia MiastkoRazem i radnego Witolda Zajsta, przy wsparciu licznych sponsorów i wolontariuszy, można powiedzieć, że GRAMY DALEJ!
23:07, 12.06.2021
Wielki telebim załatwiony, są nagrody w postaci darmowych piłek, darmowe przekąski i przede wszystkim będą OGROMNE EMOCJE! Wszak to pierwszy mecz grupowy piłkarskiej reprezentacji Polski. W poniedziałek 14.06. od godz. 18.00 w Miastku na placu rekreacyjnym przy ul. Wybickiego/Piłsudskiego po 3 latach wraca STREFA KIBICA! Nie byłoby jej bez wsparcia sponsorów i bez zaangażowania stowarzyszenia MiastkoRazem. Gazeta Miastecka też pomogła. Czas na wspólne kibicowanie! 
14:49, 05.06.2021
Niedawno przyszła na świat, a już potrzebuje pilnej pomocy. Mała Marysia z Miastka musi przejść rehabilitację po udarze niedokrwiennym mózgu. Jej rodzice błagają o pomoc. Uruchomili internetowę zbiórkę, w której wyznaczono jako cel zgromadzenie 50 tys. zł. Dotychczas udało się uzbierać nieco ponad 45 tys. zł. Do celu brakuje niewiele.
5
10:41, 31.05.2021
W Miastku po raz kolejny uruchomiona zostanie otwarta strefa kibica! Tak jak przy poprzednich Mistrzostwach, wydarzenie organizowane jest przez radnego Witolda Zajsta, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu sponsorów i Gazety Miasteckiej z portalem www.miastko24.pl Wstęp wolny. 
6
21:43, 25.05.2021
Magda Gessler przeprowadza kolejne Kuchenne Rewolucje w miasteckiej restauracji Marysieńka. We wtorek po raz drugi kręcono program. W czwartek 27.06. ostatni dzień zdjęciowy z zakończeniem w postaci poczęstunku dla zaproszonych gości. Za ok. miesiąc Magda Gessler powróci do Miastka aby sprawdzić czy właściciel restauracji Marek Bukowski dał radę utrzymać poziom.
1
10:00, 16.05.2021
Spotkali się w sobotę, aby wspólnie pobalować. Skończyło się wizytą policji i przyjazdem karetek pogotowia. W sobotę 17 kwietnia w Trzebielinie doszło do ataku z użyciem toporka. Poszkodowany to pracownik Poczty Polskiej. Zaatakował go emerytowany kolejarz i spawacz, a świadkiem był pracownik Lasów Państwowych. Wszyscy byli nietrzeźwi.
1
22:22, 09.05.2021
Współcześni bohaterowie najczęściej nie noszą peleryny, a w tym przypadku jest to... pielęgniarski czepek. Po kilku miesiącach okazało się, że jedna z miasteckich pielęgniarek, pracujących w Szpitalu Miejskim, Dorota Orlińska, dokonała heroicznego czynu na terenie Trójmiasta. Sprawa wyszła na jaw, gdy tamtejsza policja wysłała do prezes miasteckiego szpitala specjalne podziękowania.
17
12:46, 27.04.2021
Pojechał na ratunek psom, które podobno żyły w bardzo złych warunkach, a okazało się, że pomocy potrzebują nie tylko psy. O pomstę do nieba wołają warunki panujące w prywatnym domu, w którym ostatnie swoje lata życia spędza Adam Kępa. 92-letni mężczyzna mieszka w starym domu przy ulicy Kolejowej 1 w Zielinie. Ma problemy z poruszaniem się, więc zazwyczaj leży na łóżku przy oknie.
2
20:51, 21.04.2021
To szczęśliwy dzień dla mieszkańców niektórych miejscowości w naszym regionie. Właśnie ogłoszono wyniki naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest dotacja na modernizację m.in. oczekiwanej od lat drogi z Ról w kierunku Kramarzyn oraz na ulice na Osiedlu Wyzwolenia w Miastku.
14
23:14, 11.04.2021
Gdy w pierwszej dekadzie XXI wieku zlikwidowano Szpitalny Oddział Ratunkowy, była wielka wrzawa. Doskonale pamiętamy jak wówczas, na pierwszej linii frontu, był ówczesny radny powiatowy Mariusz Łuczyk. Było wiele petycji, próśb i wystąpień osób, domagających się przywrócenia SOR-u w Miastku, ale wówczas władze centralne pozostały nieugięte. SOR został zlikwidowany, a przez to również miastecki Szpital Miejski stracił realne pieniądze. SOR dla każdego szpitala to w praktyce podwyższone finansowanie, a dla pacjentów miejsce, gdzie można otrzymać pierwszą fachową pomoc.
11:25, 02.04.2021
Polacy chcą się zdrowo odżywiać. Rośnie zainteresowanie cateringiem dietetycznym, ponieważ przygotowanie różnorodnych dań wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności kulinarnych i sporej ilości czasu. Tymczasem na rynku pojawiła się właśnie nowa firma ? ?Tanie Szamanie?. Jej założyciele ogłaszają, że będą oferować najtańszą dietę pudełkową w regionie. ? Chcemy pokazać, że catering dietetyczny nie musi być postrzegany jako usługa, na którą mogą sobie pozwolić tylko najzamożniejsi ? zapowiadają.