Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
00:15, 15.06.2021
W sobotę MECZ O WSZYSTKO! W środę O AWANS czy O HONOR? Takie pytania zadawali sobie kibice zgromadzeni w strefie kibica na placu rekreacyjnym przy ul. Wybickiego w Miastku. Nastroje były znakomite, chociaż trochę popsuła je gra Polaków. Przegrali mecz otwarcia ze Słowacją 1:2. Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia MiastkoRazem i radnego Witolda Zajsta, przy wsparciu licznych sponsorów i wolontariuszy, można powiedzieć, że GRAMY DALEJ!
23:07, 12.06.2021
Wielki telebim załatwiony, są nagrody w postaci darmowych piłek, darmowe przekąski i przede wszystkim będą OGROMNE EMOCJE! Wszak to pierwszy mecz grupowy piłkarskiej reprezentacji Polski. W poniedziałek 14.06. od godz. 18.00 w Miastku na placu rekreacyjnym przy ul. Wybickiego/Piłsudskiego po 3 latach wraca STREFA KIBICA! Nie byłoby jej bez wsparcia sponsorów i bez zaangażowania stowarzyszenia MiastkoRazem. Gazeta Miastecka też pomogła. Czas na wspólne kibicowanie! 
14:49, 05.06.2021
Niedawno przyszła na świat, a już potrzebuje pilnej pomocy. Mała Marysia z Miastka musi przejść rehabilitację po udarze niedokrwiennym mózgu. Jej rodzice błagają o pomoc. Uruchomili internetowę zbiórkę, w której wyznaczono jako cel zgromadzenie 50 tys. zł. Dotychczas udało się uzbierać nieco ponad 45 tys. zł. Do celu brakuje niewiele.
5
10:41, 31.05.2021
W Miastku po raz kolejny uruchomiona zostanie otwarta strefa kibica! Tak jak przy poprzednich Mistrzostwach, wydarzenie organizowane jest przez radnego Witolda Zajsta, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu sponsorów i Gazety Miasteckiej z portalem www.miastko24.pl Wstęp wolny. 
5
21:43, 25.05.2021
Magda Gessler przeprowadza kolejne Kuchenne Rewolucje w miasteckiej restauracji Marysieńka. We wtorek po raz drugi kręcono program. W czwartek 27.06. ostatni dzień zdjęciowy z zakończeniem w postaci poczęstunku dla zaproszonych gości. Za ok. miesiąc Magda Gessler powróci do Miastka aby sprawdzić czy właściciel restauracji Marek Bukowski dał radę utrzymać poziom.
1
10:00, 16.05.2021
Spotkali się w sobotę, aby wspólnie pobalować. Skończyło się wizytą policji i przyjazdem karetek pogotowia. W sobotę 17 kwietnia w Trzebielinie doszło do ataku z użyciem toporka. Poszkodowany to pracownik Poczty Polskiej. Zaatakował go emerytowany kolejarz i spawacz, a świadkiem był pracownik Lasów Państwowych. Wszyscy byli nietrzeźwi.
1
22:22, 09.05.2021
Współcześni bohaterowie najczęściej nie noszą peleryny, a w tym przypadku jest to... pielęgniarski czepek. Po kilku miesiącach okazało się, że jedna z miasteckich pielęgniarek, pracujących w Szpitalu Miejskim, Dorota Orlińska, dokonała heroicznego czynu na terenie Trójmiasta. Sprawa wyszła na jaw, gdy tamtejsza policja wysłała do prezes miasteckiego szpitala specjalne podziękowania.
17
12:46, 27.04.2021
Pojechał na ratunek psom, które podobno żyły w bardzo złych warunkach, a okazało się, że pomocy potrzebują nie tylko psy. O pomstę do nieba wołają warunki panujące w prywatnym domu, w którym ostatnie swoje lata życia spędza Adam Kępa. 92-letni mężczyzna mieszka w starym domu przy ulicy Kolejowej 1 w Zielinie. Ma problemy z poruszaniem się, więc zazwyczaj leży na łóżku przy oknie.
2
20:51, 21.04.2021
To szczęśliwy dzień dla mieszkańców niektórych miejscowości w naszym regionie. Właśnie ogłoszono wyniki naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest dotacja na modernizację m.in. oczekiwanej od lat drogi z Ról w kierunku Kramarzyn oraz na ulice na Osiedlu Wyzwolenia w Miastku.
14
23:14, 11.04.2021
Gdy w pierwszej dekadzie XXI wieku zlikwidowano Szpitalny Oddział Ratunkowy, była wielka wrzawa. Doskonale pamiętamy jak wówczas, na pierwszej linii frontu, był ówczesny radny powiatowy Mariusz Łuczyk. Było wiele petycji, próśb i wystąpień osób, domagających się przywrócenia SOR-u w Miastku, ale wówczas władze centralne pozostały nieugięte. SOR został zlikwidowany, a przez to również miastecki Szpital Miejski stracił realne pieniądze. SOR dla każdego szpitala to w praktyce podwyższone finansowanie, a dla pacjentów miejsce, gdzie można otrzymać pierwszą fachową pomoc.
11:25, 02.04.2021
Polacy chcą się zdrowo odżywiać. Rośnie zainteresowanie cateringiem dietetycznym, ponieważ przygotowanie różnorodnych dań wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności kulinarnych i sporej ilości czasu. Tymczasem na rynku pojawiła się właśnie nowa firma ? ?Tanie Szamanie?. Jej założyciele ogłaszają, że będą oferować najtańszą dietę pudełkową w regionie. ? Chcemy pokazać, że catering dietetyczny nie musi być postrzegany jako usługa, na którą mogą sobie pozwolić tylko najzamożniejsi ? zapowiadają.
18
21:32, 24.03.2021
Miastecki szpital zamyka się dla tzw. zwykłych pacjentów. Decyzją wojewody zamknięte zostają oddziały chirurgii, pediatrii oraz ginekologia i położnictwo. Kierownictwo ma czas do weekendu aby znaleźć pacjentom miejsce w innych placówkach medycznych. Jednocześnie powiększona zostaje ilość tzw. łóżek covidowych z 39 do 85. Jak mówi prezes Renata Kiempa, sytuacja jest dramatyczna. 
2
23:28, 11.03.2021
Wielki sukces pochodzącego z Miastka sędziego Piotra Hofmańskiego. Został pierwszym Polakiem na stanowisku prezydenta Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. 
9
22:19, 10.03.2021
Halo policja, proszę przyjechać na Fejsbuka! - ten popularny wśród internautów zwrot ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, w gminie Koczała. Miejscowy dzielnicowy zajął się na poważnie komentarzem, który Ewa Budner napisała na profilu sołtysa, Roberta Makarewicza. Mundurowy podjechał do pani Ewy i podobno kazał jej przeprosić sołtysa oraz usunąć negatywny komentarz. Ewa Budner jest zbulwersowana takim postępowaniem policji. 
9
10:47, 27.02.2021
Skromny informatyk, nie rzucający się w oczy. Podczas sesji Rady Miejskiej obsługuje nadawanie na żywo. Poza urzędem to... wschodząca gwiazda. Mieszkaniec Pasieki, Marcin Woszczak, jest na dobrej drodze do zostania DJ-em europejskiego albo i nawet światowego formatu. Jego pasja to muzyka techno.