Zamknij
REKLAMA

W miasteckim szpitalu LIKWIDUJĄ oddziały! Robią miejsce na COVID

21:32, 24.03.2021 | M.W.
Skomentuj Prezes szpitala Renata Kiempa
REKLAMA

Miastecki szpital zamyka się dla tzw. zwykłych pacjentów. Decyzją wojewody zamknięte zostają oddziały chirurgii, pediatrii oraz ginekologia i położnictwo. Kierownictwo ma czas do weekendu aby znaleźć pacjentom miejsce w innych placówkach medycznych. Jednocześnie powiększona zostaje ilość tzw. łóżek covidowych z 39 do 85. Jak mówi prezes Renata Kiempa, sytuacja jest dramatyczna. 

- Aktualnie mamy 45 osób z koronawirusem na 39 łóżek. Z konieczności kilka osób przebywa w izbie przyjęć - mówi Renata Kiempa. - Na dzień dzisiejszy województwo pomorskie ma zabezpieczenie w łóżka covidowe tylko na 10 dni. 

Decyzją wojewody zakres “covidowego” działania miasteckiego szpitala zostanie powiększony do 85 łóżek. Oznacza to przymusową wyprowadzkę dla pacjentów z oddziału chirurgii, pediatrii oraz ginekologii i położnictwa. Na dziecięcym było w środę 3 pacjentów. Najprawdopodobniej zostaną wypisani do domu. Kobiety przed i po porodzie zostaną skierowane do innych szpitali. Podobnie pacjenci z chirurgii, gdzie w środę zatrzymano już wykonywanie zaplanowanych zabiegów. Problem w tym, że szpitale są przepełnione. Prezes Kiempa musi negocjować z ościennymi placówkami, np. w Słupsku, Bytowie i Szczecinku, zgodę na przyjęcie przeniesionych z Miastka pacjentów. 

- Decyzją wojewody powyższe oddziały zaprzestają działalności w swoich zakresach i będą przyjmować pacjentów zarażonych covidem - wyjaśnia prezes Kiempa.

Pracujący na tych oddziałach personel automatycznie zajmie się pacjentami z koronawirusem. Będą przewożeni z całego regionu. To efekt rosnącej ilości zachorowań. 

Oddziały rehabilitacji i reumatologii w miasteckim szpitalu na razie zostają. Nie wiadomo na jak długo, bo wojewoda może je zamknąć aby pozyskać personel do tymczasowych szpitali. 

Prezes szpitala apeluje aby ograniczyć do minimum korzystanie z usług szpitala do sytuacji naprawdę zagrażających życiu i zdrowiu. Izba przyjęć przyjmuje pacjentów, ale trzeba liczyć się z tym, że od przyszłego tygodnia w Miastku nie ma już chirurgii, pediatrii oraz ginekologii i położnictwa. Pierwsze dwa oddziały muszą być opróżnione do soboty, a ginekologia i położnictwo do poniedziałku.

WIĘCEJ informacji lokalnych w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (18)

WujaWuja

10 2

Wojewoda po ch.j.u. 22:10, 24.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

9 2

Mam pytanie czy decyzją wojewody szpital zostanie wyposażony w potrzebny sprzęt , leki do walki z covid w tym w respiratory????????????
Taki potężny obiekt i tylko 85 łóżek dla chorych covid? 22:16, 24.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WojewWojew

13 1

Żeby zamykać położnictwo i ginekologię to trzeba być *%#)!& 06:06, 25.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KOLESKOLES

13 3

brawo no teraz poplyna pieniazki covidowe brawo brawo i tak zwani zwykli pacjenci maja umierac oczywiscie na covid by szpital mogł zarobic brawo brawo!!! 06:23, 25.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SsssSsss

14 0

A co na to władze Miastka , że pacjenci bez covid 19 nie będą mieli gdzie się leczyć? 11:54, 25.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pani prezes do odwołPani prezes do odwoł

7 0

Jak na tak tragiczna sytuację profil na fb szpitala odpowiada bardzo sprawnie na fale niewygodnych komentarzy i jeszcze wmawia ludzia ze nie dostają pieniędzy na covid. Cała Polska dostaje a pani musiala sobie pensje obniżyć? Kasa kasa kasa szczepionki lagodza objawy tylko wiec dalej mogą takie osoby zarażać i dalej mamy wierzyć ze szczepionki nas uratują? To się nie skonczy póki ludzie nie przestaną się testować. Dla niedowiarków na yt jest strim na żywo z tramwaju w Hongkongu. Zobaczcie jak ludzie siedzą w domach jak chodzą w maskach. Pracują cala para żebyście mogli zamówić cos na ali a reszta świata stoi. To jest właśnie nowoczesna wojna gosppdarcza 15:22, 25.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

0 0

Fundusze europejskie na walkę z COVID-19 dla pomorskich jednostek medycznych!
We wtorek 2 marca br., marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali aneksy, na mocy których pomorskie placówki medyczne otrzymają dodatkowe środki na walkę z COVID-19.
IX. Na projekt Szpitala Miejskiego w Miastku Sp. z o.o. pt. „Poprawa dostępności oraz rozwój oddziałów w zakresie chorób cywilizacyjnych, chorób wewnętrznych i rehabilitacji w Szpitalu Miejskim w Miastku Sp. z o.o." przekazanych zostanie dodatkowo 900 tys. zł. Dodatkowe środki przeznaczone zostaną na zakup tomografu komputerowego.
Szpital w Miastku w maju 2020 r. otrzymał 600 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych.
VI. Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. na projekt pt. „Wyrównanie dostępu do usług zdrowotnych poprzez kompleksowość opieki nad pacjentem Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. w ramach świadczeń stacjonarnych szpitalnych" otrzyma dodatkowo 700 tys. zł. Środki te przeznaczone zostaną na zakup tomografu komputerowego.
Szpital w Bytowie w maju 2020 r. otrzymał 600 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych.
16:30, 25.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

many many manymany many many

0 0

Ile otrzymują pieniędzy za pomoc chorym z koronawirusem?
Wyjaśniamy, ile kosztuje leczenie pacjentów z COVID-19 w szpitalach tradycyjnych i tymczasowych, jak dużo pieniędzy placówki dostają za gotowość do leczenia i czy w szpitalach tymczasowych opłaty za leczenie łączą się z tymi za dostępność.
Narodowy Fundusz Zdrowia na stronie internetowej wyjaśnia, ile pieniędzy otrzymają zarządzający podmiotami tradycyjnymi i przypomina, że dzieli się je na cztery typy – w zależności od poziomu zabezpieczenia covidowego:
– pierwszy poziom – szpitale, w których utworzono tzw. łóżka buforowe, przeznaczone dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem,
– drugi poziom – placówki, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19 oraz obejmują opieką także pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem,
– trzeci poziom – szpitale, do których trafiają pacjenci z COVID-19, których głównym powodem hospitalizacji nie jest SARS-CoV-2,
– czwarty poziom – szpitale hybrydowe, które łączą zadania, na przykład szpitali drugiego i trzeciego poziomu – koordynują opiekę nad pacjentami z COVID-19 w każdym województwie.

Szpitale pierwszego i drugiego poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują opłatę za dobową gotowość do udzielania świadczeń medycznych pacjentom podejrzanym i zakażonym koronawirusem. Mowa o placówkach, które musiały przekształcić – na przykład – jeden oddział do opieki wyłącznie nad pacjentami podejrzewanymi i zakażonymi koronawirusem.
Opłata za gotowość jest rekompensatą za utracone wpływy, które szpital uzyskałby z umowy z NFZ, lecząc pacjentów na tym oddziale w normalnym trybie, w czasie pozacovidowym. Wysokość rekompensaty liczona jest względem wynagrodzenia za świadczenia wypłaconego tym szpitalom przez NFZ w styczniu i lutym 2020 r., czyli średniej z okresu przed pandemią. Średnia to ponad 717 zł na dobę za łóżko.

Z kwoty rekompensaty wyłączone są koszty leków stosowanych w chemioterapii oraz leków i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego stosowanych w ramach programów lekowych, pieniędzy przekazywanych na pokrycie kosztów wzrostu wynagrodzeń lekarzy i świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne oraz ratowników medycznych na podstawie ogólnych warunków umów.

Szpitale pierwszego, drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego za każde dodatkowe łóżko – niefinansowane wcześniej w umowie z NFZ – otrzymują 100 zł na dobę za dostępności tego łóżka dla pacjentów podejrzewanych i zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Placówki drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego dostają środki za dostępność do respiratora dla pacjentów podejrzewanych i zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Opłata wynosi 200 zł za dobę dostępności do każdego dodatkowego respiratora, który nie jest ujęty w dotychczasowej umowie szpitala z funduszem.

Z kolei szpitale trzeciego poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują opłatę za gotowość do udzielania świadczeń medycznych pacjentów z COVID-19. Opłata wynosi 40 zł na dobę za każde łóżko, zarejestrowane w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Co w przypadku opłat za leczenie?
Placówki pierwszego, drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują 185 zł za pobyt pacjenta podejrzanego o zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Szpitale drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego za leczenie pacjenta z COVID-19 z uwzględnieniem poziomu jego saturacji otrzymają odpowiednio 330 zł/osobodzień w przypadku saturacji równiej lub wyższej niż 95 proc. i 630 zł za osobodzień w przypadku saturacji poniżej 95 proc.

Za hospitalizację pacjentów chorych na COVID-19, którzy wymagają wentylacji mechanicznej poza oddziałem intensywnej terapii, szpitale drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują 1154 zł za osobodzień. W sytuacji, gdy pacjent z COVID-19 wymaga wentylacji mechanicznej na oddziale intensywnej terapii, wówczas stawka wynosi od 919 zł do 5 298 zł za osobodzień.

Placówki trzeciego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego za hospitalizację pacjenta z COVID-19, który wymaga leczenia specjalistycznego, otrzymują pieniądze za taką terapię na podstawie klasyfikacji JGP konkretnego świadczenia specjalistycznego.
Do pieniędzy za leczenie pacjentów z COVID-19 w jednostkach z poszczególnych poziomów należy doliczyć opłaty za gotowość. W kosztach leczenia i w opłatach za gotowość nie są uwzględnione koszty dodatków do wynagrodzeń personelu medycznego. Stanowią one odrębną część kosztów, które pokrywa NFZ. Ich wysokość została wskazana w poleceniu ministra zdrowia dla prezesa NFZ z 1 listopada 2020 r.

Co ze szpitalami tymczasowymi?
Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wyceniła, że szpitale tymczasowe za każdą dobę dostępności łóżka dla pacjentów z COVID-19 otrzymują 822,43 zł, stanowiska umożliwiającego prowadzenie wentylacji mechanicznej pacjenta z COVID-19 – 3773,70 zł, a za gotowość do udzielania świadczeń w punkcie przyjęć 18 299 zł.

Z kolei opłaty za leczenie wynoszą – za leczenie pacjenta z COVID-19 – 1026,40 zł za osobodzień, a leczenie pacjenta z COVID-19, który wymaga wentylacji mechanicznej – 4321,14 zł za osobodzień.

W szpitalach tymczasowych opłaty za leczenie nie łączą się z tymi za dostępność.

Stawki za dostępność i leczenie pacjentów z COVID-19 w szpitalach tymczasowych uwzględniają dodatkowe środki na wynagrodzenie personelu medycznego, które każdorazowo po zakończeniu miesiąca będą podlegały rozliczeniu z NFZ przez pomniejszenie wartości przekazywanych środków o dopłatę równą 100 proc. w stosunku do dotychczasowego wynagrodzenia danego pracownika lub o wysokość wynagrodzeń łącznie z dodatkami, wypłacanych przez wojewodę (w przypadku personelu skierowanego do pracy w szpitalu tymczasowym przez wojewodę).

Szpitale tymczasowe nie otrzymają rekompensaty za utracone przychody.

Po pierwszym okresie funkcjonowania szpitali tymczasowych AOTMiT wyceni wysokość stawek za gotowość do leczenia i leczenie pacjentów z COVID-19 w szpitalach tymczasowych na podstawie realnie poniesionych kosztów.

Co będzie źródłem finansowania?
Świadczenia medyczne, w tym transport sanitarny, udzielane w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 nie są finansowane ze składek na ubezpieczenie zdrowotne z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze na ich pokrycie pochodzą z budżetu państwa, z części której dysponentem jest minister właściwy do spraw zdrowia lub z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
https://www.termedia.pl/mz/Ile-otrzymuja-pieniedzy-za-pomoc-chorym-z-koronawirusem-,40327.html 16:35, 25.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

many many manymany many many

0 0

Ile otrzymują pieniędzy za pomoc chorym z koronawirusem?
Wyjaśniamy, ile kosztuje leczenie pacjentów z COVID-19 w szpitalach tradycyjnych i tymczasowych, jak dużo pieniędzy placówki dostają za gotowość do leczenia i czy w szpitalach tymczasowych opłaty za leczenie łączą się z tymi za dostępność.
Narodowy Fundusz Zdrowia na stronie internetowej wyjaśnia, ile pieniędzy otrzymają zarządzający podmiotami tradycyjnymi i przypomina, że dzieli się je na cztery typy – w zależności od poziomu zabezpieczenia covidowego:
– pierwszy poziom – szpitale, w których utworzono tzw. łóżka buforowe, przeznaczone dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem,
– drugi poziom – placówki, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19 oraz obejmują opieką także pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem,
– trzeci poziom – szpitale, do których trafiają pacjenci z COVID-19, których głównym powodem hospitalizacji nie jest SARS-CoV-2,
– czwarty poziom – szpitale hybrydowe, które łączą zadania, na przykład szpitali drugiego i trzeciego poziomu – koordynują opiekę nad pacjentami z COVID-19 w każdym województwie.

Szpitale pierwszego i drugiego poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują opłatę za dobową gotowość do udzielania świadczeń medycznych pacjentom podejrzanym i zakażonym koronawirusem. Mowa o placówkach, które musiały przekształcić – na przykład – jeden oddział do opieki wyłącznie nad pacjentami podejrzewanymi i zakażonymi koronawirusem.
Opłata za gotowość jest rekompensatą za utracone wpływy, które szpital uzyskałby z umowy z NFZ, lecząc pacjentów na tym oddziale w normalnym trybie, w czasie pozacovidowym. Wysokość rekompensaty liczona jest względem wynagrodzenia za świadczenia wypłaconego tym szpitalom przez NFZ w styczniu i lutym 2020 r., czyli średniej z okresu przed pandemią. Średnia to ponad 717 zł na dobę za łóżko.

Z kwoty rekompensaty wyłączone są koszty leków stosowanych w chemioterapii oraz leków i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego stosowanych w ramach programów lekowych, pieniędzy przekazywanych na pokrycie kosztów wzrostu wynagrodzeń lekarzy i świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne oraz ratowników medycznych na podstawie ogólnych warunków umów.

Szpitale pierwszego, drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego za każde dodatkowe łóżko – niefinansowane wcześniej w umowie z NFZ – otrzymują 100 zł na dobę za dostępności tego łóżka dla pacjentów podejrzewanych i zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Placówki drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego dostają środki za dostępność do respiratora dla pacjentów podejrzewanych i zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Opłata wynosi 200 zł za dobę dostępności do każdego dodatkowego respiratora, który nie jest ujęty w dotychczasowej umowie szpitala z funduszem.

Z kolei szpitale trzeciego poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują opłatę za gotowość do udzielania świadczeń medycznych pacjentów z COVID-19. Opłata wynosi 40 zł na dobę za każde łóżko, zarejestrowane w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Co w przypadku opłat za leczenie?
Placówki pierwszego, drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują 185 zł za pobyt pacjenta podejrzanego o zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Szpitale drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego za leczenie pacjenta z COVID-19 z uwzględnieniem poziomu jego saturacji otrzymają odpowiednio 330 zł/osobodzień w przypadku saturacji równiej lub wyższej niż 95 proc. i 630 zł za osobodzień w przypadku saturacji poniżej 95 proc.

Za hospitalizację pacjentów chorych na COVID-19, którzy wymagają wentylacji mechanicznej poza oddziałem intensywnej terapii, szpitale drugiego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują 1154 zł za osobodzień. W sytuacji, gdy pacjent z COVID-19 wymaga wentylacji mechanicznej na oddziale intensywnej terapii, wówczas stawka wynosi od 919 zł do 5 298 zł za osobodzień.

Placówki trzeciego i czwartego poziomu zabezpieczenia covidowego za hospitalizację pacjenta z COVID-19, który wymaga leczenia specjalistycznego, otrzymują pieniądze za taką terapię na podstawie klasyfikacji JGP konkretnego świadczenia specjalistycznego.
Do pieniędzy za leczenie pacjentów z COVID-19 w jednostkach z poszczególnych poziomów należy doliczyć opłaty za gotowość. W kosztach leczenia i w opłatach za gotowość nie są uwzględnione koszty dodatków do wynagrodzeń personelu medycznego. Stanowią one odrębną część kosztów, które pokrywa NFZ. Ich wysokość została wskazana w poleceniu ministra zdrowia dla prezesa NFZ z 1 listopada 2020 r.

Co ze szpitalami tymczasowymi?
Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wyceniła, że szpitale tymczasowe za każdą dobę dostępności łóżka dla pacjentów z COVID-19 otrzymują 822,43 zł, stanowiska umożliwiającego prowadzenie wentylacji mechanicznej pacjenta z COVID-19 – 3773,70 zł, a za gotowość do udzielania świadczeń w punkcie przyjęć 18 299 zł.

Z kolei opłaty za leczenie wynoszą – za leczenie pacjenta z COVID-19 – 1026,40 zł za osobodzień, a leczenie pacjenta z COVID-19, który wymaga wentylacji mechanicznej – 4321,14 zł za osobodzień.

W szpitalach tymczasowych opłaty za leczenie nie łączą się z tymi za dostępność.

Stawki za dostępność i leczenie pacjentów z COVID-19 w szpitalach tymczasowych uwzględniają dodatkowe środki na wynagrodzenie personelu medycznego, które każdorazowo po zakończeniu miesiąca będą podlegały rozliczeniu z NFZ przez pomniejszenie wartości przekazywanych środków o dopłatę równą 100 proc. w stosunku do dotychczasowego wynagrodzenia danego pracownika lub o wysokość wynagrodzeń łącznie z dodatkami, wypłacanych przez wojewodę (w przypadku personelu skierowanego do pracy w szpitalu tymczasowym przez wojewodę).

Szpitale tymczasowe nie otrzymają rekompensaty za utracone przychody.

Po pierwszym okresie funkcjonowania szpitali tymczasowych AOTMiT wyceni wysokość stawek za gotowość do leczenia i leczenie pacjentów z COVID-19 w szpitalach tymczasowych na podstawie realnie poniesionych kosztów.

Co będzie źródłem finansowania?
Świadczenia medyczne, w tym transport sanitarny, udzielane w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 nie są finansowane ze składek na ubezpieczenie zdrowotne z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze na ich pokrycie pochodzą z budżetu państwa, z części której dysponentem jest minister właściwy do spraw zdrowia lub z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
https://www.termedia.pl/mz/Ile-otrzymuja-pieniedzy-za-pomoc-chorym-z-koronawirusem-,40327.html 16:35, 25.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ile to kosztujeile to kosztuje

1 0

TYLE SZPITALE DOSTAJĄ ZA LECZENIE PACJENTÓW Z KORONAWIRUSEM
Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawił kwoty jakie szpitale otrzymują za leczenie pacjentów z Koronawirusem. Szpitale zostały podzielone na cztery kategorie.

Kategorie te przedstawiają się następująco:

I poziom: szpitale, w których utworzono tzw. łóżka buforowe, przeznaczone dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Koronawirusem.
II poziom: szpitale, które zajmują się leczeniem COVID-19, czyli pacjentów z pozytywnym wynikiem testu. Obejmują opieką także pacjentów z podejrzeniem zakażenia Koronawirusem.
III poziom: szpitale, do których trafia pacjent z COVID-19, lecz głównym powodem jego hospitalizacji nie jest COVID-19.
IV poziom: to szpitale hybrydowe, które łączą w sobie zadania np. szpitala II i III poziomu. Koordynują opiekę nad pacjentami z COVID-19 w każdym województwie.
Placówki I, II i IV poziomu zabezpieczenia otrzymują 185 zł za pobyt pacjenta podejrzanego o zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Szpitale II i IV poziomu zabezpieczenia za leczenie pacjenta z COVID-19, z uwzględnieniem poziomu jego saturacji otrzymają odpowiednio 330 zł/osobodzień w przypadku saturacji równiej lub wyższej niż 95% i 630 zł/osobodzień w przypadku saturacji poniżej 95%.

Za hospitalizację pacjentów chorych na COVID-19, którzy wymagają wentylacji mechanicznej poza oddziałem intensywnej terapii szpitale II i IV poziomu otrzymują 1 154 zł/osobodzień.

W sytuacji, gdy pacjent z COVID-19 wymaga wentylacji mechanicznej na oddziale intensywnej terapii, wówczas szpitale II i IV poziomu zabezpieczenia otrzymują od 919 zł do 5 298 zł/osobodzień.

Placówki III i IV poziomu zabezpieczenia za hospitalizację pacjenta z COVID-19, który wymaga leczenia specjalistycznego, otrzymują środki za to leczenie na podstawie klasyfikacji JGP konkretnego świadczenia specjalistycznego.

Natomiast szpitale tymczasowe otrzymują następujące środki:

Szpitale tymczasowe b dla pacjentów z COVID-19 otrzymują 822,43 zł/dobę.
Szpitale tymczasowe za dostępność jednego stanowiska umożliwiającego prowadzenie wentylacji mechanicznej pacjenta z COVID-19 otrzymają 3 773,70 zł/dobę.
Szpitale tymczasowe za gotowość do udzielania świadczeń w punkcie przyjęć otrzymują 18 299 zł/dobę.
Za leczenie pacjenta z COVID-19 szpitale tymczasowe otrzymują 1 026,40 zł/osobodzień.
Za leczenie pacjenta z COVID-19, który wymaga wentylacji mechanicznej, otrzymują 4 321,14 zł/osobodzień.
W szpitalach tymczasowych opłaty za leczenie nie łączą się z opłatami za dostępność. Stawki za dostępność i leczenie pacjentów z COVID-19 w szpitalach tymczasowych uwzględniają dodatkowe środki na wynagrodzenie personelu medycznego, które każdorazowo po zakończeniu miesiąca będą podlegały rozliczeniu z NFZ przez pomniejszenie wartości przekazywanych środków o dopłatę równą 100% w stosunku do dotychczasowego wynagrodzenia danego pracownika lub o wysokość wynagrodzeń łącznie z dodatkami, wypłacanych przez wojewodę. Szpitale tymczasowe nie otrzymują rekompensaty za utracone przychody.

Źródło: NFZ
https://wartowiedziec.pl/polityka-zdrowotna/57557-tyle-szpitale-dostaja-za-leczenie-pacjentow-z-koronawirusem 16:46, 25.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Miastecki Miastecki

1 6

Gdyby słuchać krzykaczy, to oddz. położniczy, chirurgia i dziecięcy powinny działać jak wcześniej a ludzie, którym covid-19 robi miazgę z płuc i się duszą niech se zostaną w domu. Jest teraz dużo więcej osób ciężko chorujących przez koronawirusa, których trzeba ratować w szpitalu, dlatego PRZEKSZTAŁCA się TYMCZASOWO inne oddziały na odizolowane covidowe. Tyle w temacie. Podejrzewanie prezes o chęć zysku albo snucie teorii spiskowych świadczy o potrzebie konsultacji z psychiatrą!
Uważacie, że tych ludzi z niewydolnością oddechową powinno się zostawić w lesie na pastwę losu, żeby dzieci mogły rodzić się w pobliżu domu? Wiadomo, odbywa się to kosztem innych potrzebujących opieki szpitalnej, ale nie da się inaczej.
Nie wyczaruje się w rok dodatkowych lekarzy i pielęgniarek, którzy mogliby zająć się pacjentami covidowymi, żeby stary personel mógł jak wcześniej operować, leczyć dzieci i przyjmować porody.
17:09, 25.03.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GoscGosc

3 1

To niech pani prezes powie ile dostaje za jedno luzko covid wolne i zajęte. 21:43, 25.03.2021


NaiwnyNaiwny

2 0

Ona jest tak perfidna ze na fb pisze ze nie dostaje na covid:D zal.pl poczekajmy chwile a dostanie premie za walkę z żywiołem.. 19:27, 26.03.2021


mieszkaniecmieszkaniec

5 0

to teraz z urazem,ręki,nogi,raną gdzie trzeba zszyć gdzie mam się udać po godz 15 ? 19:54, 25.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GoscGosc

4 0

Jeszcze nadzieja w weterynarzu. Bo ich nie pozamykali na szczęście. 21:40, 25.03.2021


MSMS

7 0

Ludzie zaczną padać jak muchy a potem cyk srovidek jako przyczyna zgonu i statystyka się zgadza i hajsik się zgadza :) 21:45, 26.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szpital w miastku Szpital w miastku

1 0

Brawo brawo brawo biznes się kręci. Kiedys doił nas Bytów teraz robi to slupsk :D 21:25, 28.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlexAlex

0 0

Covid to teraz niezły biznes dla szpitala jak w sezonie grzybowym wszystko dla pieniędzy szkoda że tylu ludziom odmówiono pomocy zmarli na inne choroby które się nie opłaca teraz leczyć ! 21:19, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%