Zamknij
REKLAMA

Zebrali pieniądze i postawili nowy krzyż w Krągu

14.18, 21.06.2022 M.W. Aktualizacja: 14.19, 21.06.2022
Skomentuj W miejscowości Krąg, dzięki zbiórce mieszkańców, wymieniono przydrożny krzyż
REKLAMA

10 000 zł kosztowała wymiana krzyża w miejscowości Krąg. Pieniądze zebrali mieszkańcy, na wniosek miejscowego radnego, Romana Margielewskiego. Zamówili nowy krzyż, który został już zamontowany. 

- Oprócz krzyża zamontowaliśmy jeszcze 2 ławeczki i ułożyliśmy kostkę betonową wokół krzyża - informuje radny Margielewski. 

Krzyż został wymieniony po 15 latach. Poprzedni też wymieniono z inicjatywy Margielewskiego. Jak opowiada, 15 lat temu sądził, że stawiając dębowy krzyż można spodziewać się trwałości na kilkadziesiąt lat, a jednak stało się inaczej. Drewno spróchniało i znowu trzeba było krzyż zmienić. W zbiórce pomogli nie tylko miejscowi, ale również osoby przyjezdne. Jak sygnalizuje Margielewski, wszyscy solidaryzują się z miejscową społecznością i dlatego pomagają.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%