Zamknij
REKLAMA

Wielki REMONT domków. Powstaje plażowy RAJ w Białym Borze

10:30, 10.06.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Stan infrastruktury turystycznej w Ośrodku Wypoczynkowym "Na plaży" w Białym Borze jest coraz lepszy. Od lat remontowane są nie tylko altanki, ale i pozostałe elementy infrastruktury. W tym roku trwa remont kolejnych drewnianych domków typu Brda. 

- To jest cały cykl działań, żeby stworzyć kompleksowe miejsce wypoczynku i rekreacji w Białym Borze. Wspólnie z dyrektorem Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji działamy w tym kierunku od kilku lat. Spełniamy moje obietnice z kampanii wyborczej, odnośnie zorganizowania atrakcyjnego turystycznie miejsca nad naszym jeziorem - mówi burmistrz Paweł Mikołajewski. 

Zaznacza on, że gmina kupiła również nowe domki. Remontowane są aktualnie średnie, drewniane domki typu Brda, które wyposażane są także przy tej okazji w nowe meble, podłogi oraz ściany. Oprócz tego jest oczywiście nowoczesne miejsce na ognisko i dzierżawione co roku toalety z prysznicami. 

- Zbudowana została też strefa aktywności. Oprócz tego powstaną wiaty rodzinne, w których będzie można spożywać posiłki. Ponadto stworzony ma być jeszcze plac zabaw, a wypożyczalnia sprzętu uzupełniona będzie o modne teraz deski z wiosłami do pływania. Usług na naszym kąpielisku jest coraz więcej i myślę, że w województwie zachodniopomorskim jest to jedno z najlepszych kąpielisk samorządowych, śródlądowych - komentuje burmistrz Mikołajewski. 

Dyrektor Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji Aleksander Leszczyński z dumą oprowadza po wyremontowanych już domkach i tych, które są w trakcie modernizacji. Przy plaży są 4 podwójne domki typu Wieżyca i Brda oraz 2 nowe, na skarpie. Ponadto jeszcze przy wjeździe, po lewej stronie, jest mniejszy Ośrodek Wypoczynkowy "Omega", gdzie jest 5 domków dwu- i trzyosobowych. 

- Po poprzednim sezonie prace nieco się przedłużyły, bo zima trochę dłużej trwała. Przez ten czas wyczyszczono i wygłuszono ściany w domkach typu Brda oraz wymieniono w nich podłogi. Ponadto wymieniono też oświetlenie i całe wyposażenie domków, włącznie z zakupem nowych telewizorów. Będą też rolety na oknach i nowe poszycie dachowe - wymienia Leszczyński.

Do zrobienia pozostanie jeszcze wiele. Z pewnością najważniejszy jest remont generalny łazienek. Elewacja zewnętrzna domków ma być pomalowana na różne kolory, aby wyglądały one jak drewniane domki w Szwecji. 

- Kolej także na wycinkę drzew, bo wszystkie suche świerki trzeba niestety wyciąć. Dopadł je kornik drukarz - podkreśla dyrektor BCKiR.

Wyliczając dotychczasowy wkład ocenia on, że w remonty udało się włożyć już 270 tys. zł. W tej cenie są również wynagrodzenia dla pracowników i prowadzenie plaży. 

 

 

Dodatkowo, ważną inwestycją na białoborskiej plaży jest budowa otwartej strefy aktywności. Fundusze na ten cel pozyskała gmina, tworząc strefę dla dorosłych oraz dla dzieci. Z innego projektu doposażono to miejsce w plac zabaw dla dzieci. 

- Chcemy rozwijać plażę, więc zamierzamy przejąć kolejny fragment brzegu jeziora, aby utworzyć tam pole namiotowe, a nieco wyżej, na skarpie chcemy stworzyć miejsce dla kamperów. Wcześniej wykonane zostaną tarasy i miejsce to zostanie obsadzone żywopłotem - zapowiada Aleksander Leszczyński. - Wszystko oczywiście uzależnione jest od ilości funduszy, które będą do dyspozycji. Gmina z pewnością pomoże, bo nasza plaża to nasze wspólne “oczko w głowie”. 

Dyrektor zapewnia, że zainteresowanie wypoczynkiem w Białym Borze jest bardzo duże. W sezonie jest zazwyczaj pełne obłożenie. 

Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji inwestuje również w swoim głównym obiekcie, w centrum Białego Boru. Udało się uzyskać ponad 160 tys. zł na pokrycie kosztów modernizacji siedziby BCKiR. Ze środków tych zamontowana zostanie klimatyzacja, wentylacja oraz zainstalowany będzie nowy sprzęt nagłośnieniowy. 

- Dotychczas komfort podczas imprez, szczególnie w lecie, nie był duży, ponieważ było w środku gmachu duszno z powodu braku odpowiedniej wentylacji oraz klimatyzacji - podkreśla Leszczyński. 

Nowa wentylacja i klimatyzacja w siedzibie Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji ma być zamontowana w drugiej połowie tego roku.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%