Zamknij
REKLAMA

NOWY prezes OSP Koczała, a wkrótce i NOWY wóz bojowy

22:18, 09.09.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

W oczekiwaniu na nowy wóz bojowy za prawie 1 mln zł, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koczale wymienili sobie jeszcze prezesa. Nowym szefem jednostki został 30-letni Mateusz Kułynycz, zawodowo spedytor i logistyk. Zapowiada on, że poprowadzi jednostkę w dobrym kierunku. 

- Padła taka propozycja i ja się od razu zgodziłem. Czuję się na siłach, że dam radę to pociągnąć - deklaruje Mateusz Kułynycz. 

Nowy prezes relacjonuje nam, że w Ochotniczej Straży Pożarnej jest od 16 roku życia, ale miał przerwę, gdy przebywał poza Polską w pracy w Wielkiej Brytanii, gdzie wyjechał w wieku 20 lat i wrócił 2 lata temu. Na co dzień pracuje w spedycji. Jako druh OSP Koczała stara się jeździć na akcje. Dba też o wszystkie sprawy gospodarcze, związane z funkcjonowaniem jednostki. 

- Będę chciał pozyskiwać dodatkowe fundusze dla jednostki, aby regularnie polepszać nasze wyposażenie - zaznacza Kułynycz. - Mogę powiedzieć, że dogadujemy się razem, wspólnie i to bardzo dobrze z całym zarządem, w tym z naczelnikiem Krzysztofem Baliną. Moim zdaniem jednostka pójdzie w dobrym kierunku. 

Zadowolony z takiego wyboru jest również wspomniany naczelnik OSP Koczała. 

- Teraz czekamy jeszcze na nowy samochód - uśmiecha się Krzysztof Balina. 

Zakup nowego samochodu będzie możliwy dzięki temu, że gminie udało się pozyskać 600 tys. zł z rządowych funduszy, tzw. covidowych. Oprócz tego jeszcze 280 tys. zł pozyskano z budżetu Państwowej Straży Pożarnej. 

- Mamy teraz 12-letniego Mercedesa oraz 40-letniego Magirusa. Ten drugi to tylko 3-miejscowy samochód, więc całej drużyny nie zabierze się do tego wozu i są problemy z jego utrzymaniem, bo nie ma do niego części. Jeśli chodzi o nowy samochód, będziemy chcieli mieć pojazd ze zbiornikiem na minimum 4 tys. litrów wody, bo teraz poprzedni ma zbiornik tylko na 2,5 tys. litrów - wyjaśnia naczelnik Balina. 

Przetarg na nowy samochód został już ogłoszony. 3 sierpnia będzie otwarcie ofert. Nowy wóz ma być zakupiony z pełnym wyposażeniem. 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%