Zamknij
REKLAMA

W gminie Trzebielino powstaną dwie farmy fotowoltaiczne

10:40, 05.08.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Dwie duże farmy fotowoltaiczne powstaną w gminie Trzebielino. Jedna o mocy dwóch megawatów, a druga to trzy położone obok siebie farmy o łącznej mocy trzech megawatów. Farmy fotowoltaiczne to inwestycje w ostatnim czasie bardzo popularne. Najprawdopodobniej przez najbliższe miesiące będzie ich coraz więcej.

- Jedna ma powstać w okolicach Objezierza i w związku z tym musieliśmy wszcząć postępowanie o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Bez tej procedury inwestycji nie da się zrealizować - informuje wójt Tomasz Czechowski. - Pojawia się też teraz dużo wniosków od indywidualnych właścicieli gruntów, którzy nawiązują kontakty z firmami dzierżawiącymi od nich tereny pod budowę farm fotowoltaicznych. Takich firm i ich ogłoszeń w mediach jest całe mnóstwo. 

[ZT]5377[/ZT]

Bliżej realizacji jest budowa farmy w Miszewie Górnym. 

- Mamy dwa wnioski o budowę farm fotowoltaiczych o obszarze do jednego hektara w Miszewie Górnym i w Trzebielinie, w pobliżu dawnego państwowego gospodarstwa rolnego - informuje Urszula Franc z Urzędu Gminy w Trzebielinie. 

W Miszewie ma powstać farma o mocy do 2 megawatów, a w Trzebielinie o wydajności 3 megawatów. Ta druga to tak naprawdę 3 mniejsze farmy, z których każda będzie miała moc jednego megawata. Najbardziej zaawansowana jest procedura dotycząca budowy farmy w Miszewie Górnym, a postępowanie dotyczące farmy w Trzebielinie jest na początku realizacji.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w Gazecie Miasteckiej z 4.08. m.in. o pośmiertnych wynikach badania krwi motocyklisty z Jezierza.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%