Zamknij
REKLAMA

Jutro sesja rady gminy Trzebielino. Radni zajmą się podwyżką opłat za śmieci!

11:40, 23.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Już jutro, 24 lutego o godzinie 9:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Trzebielino odbędzie się XXV sesja Rady Gminy Trzebielino. Głównym tematem będzie ustalenie nowej stawki za wywóz odpadów. Jedno jest pewne - będzie drożej! Nad czym jeszcze będą głosować radni podczas jutrzejszej sesji?

Obecnie miesięczna stawka za wywóz śmieci wynosi 19,50 zł od każdej osoby zamieszkującej dane gospodarstwo. Na jutrzejszej sesji radni z gminy Trzebielino zajmą się projektem uchwały podnoszącym tę opłatę do 27 złotych od osoby! Oznacza to wzrost od blisko 40%! W przypadku, gdy nie będziemy segregować stawka ta wynosić będzie aż 54 złote! podwyżka ma wejść w życie od 1 kwietnia. Ustalone zostaną także nowe stawki opłaty za worek i pojemnik o określonej pojemności.

Radni zajmą się także dotacjami na na budowę studni wierconych na terenie gminy oraz poddadzą pod głosowanie uchwałę o niewyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2022 roku. Brak funduszu sołeckiego może uderzyć w wiele małych, lokalnych inicjatyw. Poza tym wprowadzone zostaną zmiany w uchwale budżetowej na 2021 rok i Wieloletniej Prognozie Finansowej dla Gminy Trzebielino na lata 2021 – 2027.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%