Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
5
21:23, 02.06.2020
Na co dzień zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia, jako ratownik medyczny pracujący w słupskim pogotowiu ratunkowym i jako strażak Państwowej Straży Pożarnej w Miastku. Takie widocznie jest jego przeznaczenie, bo nawet w czasie wolnym zdarza mu się ratować życie, nie tylko ludzkie, ale i życie zwierząt. Krzysztof Kula, pełniący również funkcję radnego gminy Trzebielino, przyczynił się do uratowania dziewięciu sikorek. Ptaki przyszły na świat w jego ogrodzie w betonowej rurze. Ich matka zginęła po ataku jastrzębia. Wtedy do akcji wkroczyła rodzina Krzysztofa Kuli. Akcja zakończyła się powodzeniem.
4
00:14, 02.06.2020
Schorowany mieszkaniec miejscowości Wielin w gminie Polanów jest jedną z ofiar osób narodowości romskiej, którzy szukają naiwnych i sprzedają im podróbki markowych maszyn. Za kilka tysięcy zł pozbywają się sprzętu wartego kilkaset złotych. Mieszkańcowi gminy Polanów udało się wykonać zdjęcia ich samochodów i spisać numery rejestracyjne. Zawitali oni też do rolnika z gminy Kępice, który zorientował się, o co chodzi, a później nagłośnił sprawę w internecie.
15:49, 30.05.2020
Szokujące odkrycie w lesie pod Trzebielinem. Nieznany sprawca porzucił w lesie psa, którego przywiązał do drzewa. Skazał młodą suczkę na śmierć. Na szczęście w porę zauważył to? inny pies. Na pomoc ruszyło stowarzyszenie Bezdomny Kundelek z Miastka.
05:55, 25.05.2020
W ostatnich latach życia zabrano jej nie tylko stały dodatkowy dochód, ale i nadzieję na powrót do Kępic. Władze tego miasta, z burmistrz Magdaleną Majewską na czele, postanowiły zmusić właścicieli punktów handlowych w pobliżu pawilonu GS do zburzenia tych obiektów. Jednocześnie przejmują ich dzierżawców, oferując lokale usługowe na parterze budynków powstałych w ramach programu Mieszkanie Plus. Pozostają nieczułe na nieszczęście jednej z właścicielek.
2
06:11, 19.05.2020
Wrócił ze Śląska i przez dłuższy czas uskarżał się na problemy zdrowotne. Podobno był chory, ale nie chciał iść do lekarza, do czego namawiała go partnerka, mieszkanka Zielinia. Emerytowany górnik zmarł nagle w czwartkowy wieczór. Wzywająca zespół ratownictwa medycznego partnerka poinformowała przez telefon, że należy postępować tak, jakby było podejrzenie koronawirusa. Wszak na Śląsku znajduje się teraz polskie epicentrum tej choroby.
2
22:59, 18.05.2020
Właściwie nie wie, kiedy to się zaczęło. Przypomina sobie, że jej córka, będąc w szóstej klasie szkoły podstawowej, miała problemy z tym chłopakiem. Napisał jej miłosny list, jednak odwzajemnienia uczuć nie było. Od tamtej pory podobno przez lata gnębił córkę, ale ta ukrywała to przed matką. Obrywało się też podobno jej bratu.
20:24, 17.05.2020
Dorzućcie się do budowy drogi! - apeluje do władz gminy Koczała starosta człuchowski Aleksander Gappa. Postawił on sobie za cel wyremontowanie drogi powiatowej od granicy miejscowości Koczała przez Bielsko, aż do skrzyżowania w lesie, z którego można jechać do Sporysza i Lipczynka.
22:01, 14.05.2020
Przeprowadził się z miasta na wieś, aczkolwiek Biały Bór mocno nie różni się od Brzezia. Jakby jednak nie patrzeć to miasto, a Brzezie - wieś, tuż za granicą, w powiecie człuchowskim. Michał Czerniecki wraz z żoną Agnieszką, która niegdyś była radną gminy Biały Bór, rozpoczęli nowe życie w zakupionym przez nich domku.
6
17:44, 13.05.2020
40 lat minęło jak jeden dzień - może śmiało zaśpiewać sołtys sołectwa Wietrzno w gminie Polanów. Jan Perduta jest jednym z niewielu polskich sołtysów, którzy mają ze sobą tak długi staż na tym stanowisku.
2
23:04, 11.05.2020
Makabryczny wypadek na drodze krajowej nr 11 za Bobolicami. Nie żyje 10-letni chłopiec. W samochodzie były też dwie jego siostry i ich koleżanka oraz roczne dziecko. Wszyscy pochodzą z Miastka i z Białego Boru. Jedna z kobiet jest w ciężkim stanie. Walczy o życie.
2
21:51, 11.05.2020
4 cm w biodrach - tyle brakuje jej do idealnych wymiarów modelki - 90/60/90. Cel jest łatwy do osiągnięcia, a kariera już się rozpoczęła. 18-letnia Natalia Trzebiatowska z Koczały, obecnie mieszkanka Bytowa, idzie w śmiało kierunku profesjonalnego modelingu. Uczennica drugiej klasy prywatnego liceum w Człuchowie śmiało podąża w kierunku celu, który sama sobie wyznaczyła. Chce być profesjonalną modelką, ale jednocześnie myśli o dalszej przyszłości, a więc zamierza kontynuować naukę. 
10:31, 08.05.2020
Podwórze tej posesji we wsi Cetuń wygląda jak po trzęsieniu ziemi. W gminie Polanów nie ma takich zjawisk pogodowych, ale są pożary i to właśnie w pożarze ucierpiała ta posesja. Ponad miesiąc temu spłonął budynek gospodarczy, z którego korzystali mieszkańcy wielorodzinnego domu. Teraz mają wielki żal do władz gminy Polanów wynikający z braku reakcji i pozostawienia im tego bałaganu. Nikt nie chce posprzątać, a według mieszkańców to właśnie władze Polanowa powinny to uczynić, gdyż są współwłaścicielem terenu. Mieszkańców podobno na to nie stać.
1
21:06, 07.05.2020
Przyjaciele Heleny Stenwald nie zapominają o chorej na nowotwór mieszkance Bielska. Walcząca z rakiem piersi kobieta jest już po sześciu chemioterapiach, a jeszcze wiele przed nią. Potrzebne są pieniądze. Znajomi z Bielska postanowili zebrać niezbędną sumę, tworząc na Facebooku specjalny bazarek z licytacjami. Każdy może kupić tam dowolny przedmiot i każdy może też podarować rzecz do licytacji.
4
00:47, 04.05.2020
Mieszkanka Biesowic (gm. Kępice) dokonała makabrycznego odkrycia. Podczas prowadzenia prac na terenie ogródka działkowego wykopała worek z pięcioma martwymi małymi kotami. Kobieta jest zszokowana. Zgłosiła sprawę do stowarzyszenia Bezdomny Kundelek. Policja też została poinformowana.
23:12, 28.04.2020
Mieszkańcy Grabowa (gm. Biały Bór) są podzieleni. Poróżniła ich zaplanowana przez księdza proboszcza wycinka drzew przy miejscowym kościele.