Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:42, 13.10.2021
W miniony poniedziałek kolejne trzy pary z gminy Polanów świętowały Złote Gody. Medale oraz legitymacje za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski. Odznaczenia otrzymali Państwo Marianna i Roman Przednowek z Rzeczycy Wielkiej, Henryka i Wojciech Czajkowscy z Polanowa oraz Janina i Jan Kornas z Żydowa.
15:31, 05.10.2021
Władze Gminy Polanów podjęły decyzję o otwarciu nowego oddziału przedszkola. Zgodnie z założeniem, każde dziecko zamieszkałe na obszarze gminy, które na ten rok szkolny, zostało zgłoszone przez rodziców w procesie rekrutacyjnym, ma zagwarantowane miejsce w przedszkolu.
1
00:24, 26.09.2021
Tak wielkiej frekwencji nie spodziewali się organizatorzy pierwszego polanowskiego Wrak Race. W zawodach starych gratów wzięły udział aż 42 załogi z Pomorza. Niektórych marek aut przygotowanych specjalnie na wyścigi nie można było rozpoznać na pierwszy rzut oka. Królowały jednak hondy civic, nie zabrakło również mazd, citroenów, fordów, daewoo i opli.
1
12:20, 21.09.2021
Polański Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza w najbliższą sobotę na Wrak Race, czyli nietuzinkowy wyścig wraków. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 na torze crossowym nad zalewem w Polanowie.  Na miejscu mogą pojawić się osoby towarzyszące, a jedna z nich może wziąć na barki odpowiedzialność i...zostać Twoim rajdowym pilotem!
12:49, 18.09.2021
Największe Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie koszalińskim i jeden z najaktywniejszych sołtysów zorganizowali festyn na placu rekreacyjnym przy świetlicy w Garbnie. Oprócz zabawy, bardzo ważna była też akcja szczepień.
REKLAMA
12:23, 12.09.2021
W ramach projektu “Kochaj życie”, dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie “Łączy nas Polanów”, zorganizowano pierwszy w gminie Polanów “Bieg na Szpilkach”. Było mnóstwo uśmiechu, radości, ciekawe nagrody za najlepsze przebrania i stylizacje.
13:48, 08.09.2021
W najbliższa sobotę w parku miejskim w Polanowie odbędzie się I edycja Biegu na Szpilkach. Imprezie przyświecać będzie jeden cel: aby poprzez dobrą energię, entuzjazm i uśmiech wywołać dyskusję, na temat dla nas bardzo ważny - temat profilaktyki raka piersi. W biegu mogą wziąć udział pełnoletnie Panie oraz Panowie. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest założenie szpilek.
22:07, 06.09.2021
Wiesław Lebioda przez 15 lat był instruktorem muzyki w Polanowskim Ośrodku Kultury i Sportu (POKiS) w Polanowie. Z dumą przyznaje, że od wielu lat jest to jego jedyny zakład pracy, a współpracę z tym miejscem rozpoczął jeszcze jako student. Przez lata pracy bardzo dobrze poznał tę placówkę, kreując w swojej głowie pewne wizje, co do kształtu i przyszłości tego miejsca. Teraz ma okazję je zrealizować, za sprawą konkursu, dzięki któremu 1 lipca objął w placówce stanowisko dyrektora. Przybliżamy sylwetkę pasjonata muzyki, organisty, polityka oraz miłośnika zabytkowej motoryzacji.
1
20:16, 30.08.2021
Kolizja w Żydowie (gm. Polanów). Kierujący samochodem BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w płot prywatnej posesji, niszcząc ogrodzenie. 
00:33, 25.08.2021
Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski wręczył kolejnym parom z gminy Polanów medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W ostatnich dniach te wyjątkowe wyróżnienie otrzymali Wanda i Wiesław Kowalkowscy oraz Marianna i Ryszard Mróz. Medale zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
REKLAMA
00:02, 30.07.2021
Na początku lipca mieszkańcy Rzeczycy Wielkiej na zwołanym zebraniu wiejskim zdecydowali o odwołaniu swojego obecnego sołtysa. Konsekwencją tego było przeprowadzenie wyborów uzupełniających na funkcję sołtysa i członków rady sołeckiej. Wybory odbyły się w miniony poniedziałek. 
14:47, 27.07.2021
Złote Gody to wyjątkowy moment w życiu każdego małżeństwa. Takich par nie ma za wiele, gdyż sztuka wieloletniego pożycia małżeńskiego wymaga nieustannej miłości, pasji, pracy i wzajemnego szacunku. Do grona szczęśliwych małżeństwa, które mogą poszczycić się 50-letnim stażem, dołączyli Państwo Kazimiera i Józef Siwieccy z Polanowa. Wielkie gratulacje!
14:40, 26.07.2021
Przestrzeń nad jeziorem Kaczym została wzbogacona o kolejne atrakcje dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu! Gmina Polanów w ramach programu ?Błękitna Piątka" pozyskała 20 000 zł dofinansowania na realizację projektu pt. ?Strefa aktywności dla Seniora i Juniora". Co nowego znajdziemy nad jeziorem?
15:42, 23.06.2021
Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski wraz z innymi 18 samorządami z województwa zachodniopomorskiego oraz przedstawicielami Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisał akt notarialny utworzenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowego. Jest to kolejny etap wdrażania rozwiązań na rzecz rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego.
08:23, 21.05.2021
Wczoraj rano na terenie Leśnictwa Żydowo, leśniczowie znaleźli niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Pocisk miał blisko 40 centymetrów. Zgodnie z procedurami leśniczy zawiadomi służby mundurowe. Mimo że od zakończenia wojny minęło już 76 lat nadal znajdowane są na terenie kraju pociski i amunicja z tego okresu.
REKLAMA
REKLAMA