Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:28, 20.12.2021
Białoborski samorząd rusza z nową, prorodzinną akcją. Od 1 stycznia 2022 roku każdy nowo urodzony mieszkaniec Białego Boru otrzyma specjalną wyprawkę, w skład której wejdzie list gratulacyjny, body z długim rękawem, pieluszki bawełniane z obwolutą, torbę bawełnianą oraz karty sensoryczne.
3
16:34, 16.12.2021
Władze Białego Boru postanowiły pomóc Szpitalowi Miejskiemu w Miastku. Radni zatwierdzili przekazanie pieniędzy z budżetu samorządu. 
13:56, 09.12.2021
W tym roku po raz pierwszy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze wzięli udział w zbiórce charytatywnej dla Szlachetnej Paczki. Prezenty już zapakowane czekają na wybraną rodzinę. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Podsumowanie akcji już w najbliższy weekend.
1
21:12, 28.11.2021
Maks - niepozorny, mały pies, którego nikt raczej nie przestraszyłby się, gdyby spotkał go luzem w parku czy w lesie, stał się główną przyczyną konfliktu pomiędzy sąsiadami w Białym Borze. W sprawę zaangażowana została policja, która podobno zabrania psu szczekać i grozi mu mandatem. Właścicielka czworonoga, Cecylia Powarzyńska uważa, że mundurowi zmówili się z sąsiadami, aby jej dopiec.
11:04, 26.11.2021
Tak dużej ilości zewnętrznych środków do tej pory w gminie Biały Bór nie było. Burmistrz Paweł Mikołajewski jest bardzo zadowolony z ostatniego rozdania środków z programu Polski Ład. Gmina pozyskała dofinansowanie na kompleksowy remont dróg w miejscowościach Trzebiele i Biały Dwór. To jednak nie wszystko, bo wcześniej pozyskano też inne fundusze, za które wyremontowana będzie między innymi droga we wsi Dołgie. Dzięki temu nadrobione zostaną zaległości sprzed kilkudziesięciu lat. 
REKLAMA
23:14, 03.11.2021
Szok i niedowierzanie - tak postępowanie sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Przybrda określają osoby, które dowiedziały się o ich decyzji wydanej wobec Fundacji “Dobro Powraca”. Powszechnie wiadomo, że w jej zarządzie są osoby nie będące w dobrych relacjach z Radą Sołecką. Wiceprezesem jest była sołtys Przybrdy, Danuta Zubal. Według obrońców fundacji, nie może być to przyczyną tego, co się wydarzyło, a wydarzyło się... Fundacji odmówiono udostępnienia świetlicy na prowadzenie warsztatów dla mieszkańców. Na sołtys i Radę Sołecką spadła miażdżąca krytyka. Sołtys Jolanta Siatkowska broni się twierdząc, że to nie jest do końca tak, jak to przedstawia fundacja. 
4
12:13, 31.10.2021
Tym razem bez problemu udało się wybrać sołtysa Grabowa. Po pierwszej, nieudanej próbie, wskazywany już wcześniej strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie, Krystian Onyszko, zgodził się na kandydowanie. Była to dobra decyzja, ponieważ w przeciwieństwie do poprzedniej kandydatury, odrzuconej przez mieszkańców, dostał 70 głosów poparcia przy 1 głosie sprzeciwu. 
14:47, 14.10.2021
Wczoraj zakończono realizację zamówienia polegającego na dostawie i montażu toru rowerowego „pumptrack". Nowa atrakcja stanęła przy Zespole Szkół nr 1 w Białym Borze. Inwestycja pochłonęła blisko 130 tysięcy złotych. Z pumptracków mogą korzystać rowerzyści, rolkarze, deskarze jak i osoby jeżdżące na hulajnogach.
1
14:06, 21.07.2021
Burmistrz Białego Boru ogłosił trzecią edycję konkursu "Serce za nakrętki". Konkurs poległa na zbiórce plastikowych nakrętek przez sołectwa. Nagrodą w konkursie jest metalowe serce na nakrętki, które postawione zostanie na terenie zwycięskiego sołectwa.
3
09:56, 05.07.2021
W czasach PRL pchnął ich tam los - w odludne miejsce w pobliżu miejscowości Grabowo w gminie Biały Bór, w lesie, niedaleko linii kolejowej Miastko - Szczecinek. Rodzina Domaszk przeprowadziła się tam z Bytowa, wiążąc na stałe swoje życie z gminą Biały Bór. Jak się później okazało, los w tamtym miejscu łatwy dla nich nie był. Przez lata nie mieli dostępu do czystej, bieżącej wody. W ubiegłym roku wywalczyli w końcu takie udogodnienie, ale to wciąż nie wszystko. Zajmują budynek komunalny. Rodzina rozrasta się i w tej chwili jeden z synów wraz z partnerką oraz dwojgiem dzieci muszą mieszkać w jednym pokoju. Oprócz tego jest wiele innych problemów, a w rozwiązaniu wszystkich stara się im pomóc stary przyjaciel i były radny z Grabowa, Mieczysław Grabowski. 
REKLAMA
1
22:52, 02.07.2021
Spółka Farma Wiatrowa Biały Bór sfinansowała nowy wóz bojowy dla OSP Drzonowo. To jeden z wielu prezentów od firmy, która stawia w gminie Biały Bór 42 turbiny wiatrowe. Łącznie 6 sołectw dostało 3 mln zł, każde po 0,5 mln zł. Pieniędzy nie wzięło tylko sołectwo Przybrda, ale pozostają one w budżecie gminy.
14:49, 30.06.2021
W pobliżu Białego Boru powstało miejsce duchowego wypoczynku. Docelowo znajdzie się tu 10 eremów - miejsc odosobnienia oraz mała kaplica. A wszystko na obszarze 11-tu hektarów. Takich przestrzeni modlitwy w diecezji jeszcze nie było. W skali kraju to także ewenement.
10:30, 10.06.2021
Stan infrastruktury turystycznej w Ośrodku Wypoczynkowym "Na plaży" w Białym Borze jest coraz lepszy. Od lat remontowane są nie tylko altanki, ale i pozostałe elementy infrastruktury. W tym roku trwa remont kolejnych drewnianych domków typu Brda. 
23:40, 02.06.2021
Nie tylko pożary i wypadki. Strażacy są gotowi do pomocy w każdej sytuacji, o czym przekonała się rodzina rolników ze wsi Brzeźnica. Jednostki OSP Biały Bór i OSP Grabowo ruszyły im na pomoc, gdy - dotknięci koronawirusem - zostali zamknięci w swoim domu. Trzeba było pomóc przy tak zwanych obrządkach w gospodarstwie, a więc na przykład wyrzucić obornik. 
14:04, 02.06.2021
Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze zaprasza na dni otwarte szkoły w trakcie trwania obozu szkoleniowego uczniów. Szkoła prowadzi rekrutacje no nowy rok szkolny. W ofercie znajdziemy m.in. klasy policyjne, a także zajmujące się bezpieczeństwem wewnętrznym i ratownictwa. W ofercie znajdziemy także klasę ogólnokształcącą.
REKLAMA
REKLAMA