Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:47, 14.10.2021
Wczoraj zakończono realizację zamówienia polegającego na dostawie i montażu toru rowerowego „pumptrack". Nowa atrakcja stanęła przy Zespole Szkół nr 1 w Białym Borze. Inwestycja pochłonęła blisko 130 tysięcy złotych. Z pumptracków mogą korzystać rowerzyści, rolkarze, deskarze jak i osoby jeżdżące na hulajnogach.
1
14:06, 21.07.2021
Burmistrz Białego Boru ogłosił trzecią edycję konkursu "Serce za nakrętki". Konkurs poległa na zbiórce plastikowych nakrętek przez sołectwa. Nagrodą w konkursie jest metalowe serce na nakrętki, które postawione zostanie na terenie zwycięskiego sołectwa.
3
09:56, 05.07.2021
W czasach PRL pchnął ich tam los - w odludne miejsce w pobliżu miejscowości Grabowo w gminie Biały Bór, w lesie, niedaleko linii kolejowej Miastko - Szczecinek. Rodzina Domaszk przeprowadziła się tam z Bytowa, wiążąc na stałe swoje życie z gminą Biały Bór. Jak się później okazało, los w tamtym miejscu łatwy dla nich nie był. Przez lata nie mieli dostępu do czystej, bieżącej wody. W ubiegłym roku wywalczyli w końcu takie udogodnienie, ale to wciąż nie wszystko. Zajmują budynek komunalny. Rodzina rozrasta się i w tej chwili jeden z synów wraz z partnerką oraz dwojgiem dzieci muszą mieszkać w jednym pokoju. Oprócz tego jest wiele innych problemów, a w rozwiązaniu wszystkich stara się im pomóc stary przyjaciel i były radny z Grabowa, Mieczysław Grabowski. 
1
22:52, 02.07.2021
Spółka Farma Wiatrowa Biały Bór sfinansowała nowy wóz bojowy dla OSP Drzonowo. To jeden z wielu prezentów od firmy, która stawia w gminie Biały Bór 42 turbiny wiatrowe. Łącznie 6 sołectw dostało 3 mln zł, każde po 0,5 mln zł. Pieniędzy nie wzięło tylko sołectwo Przybrda, ale pozostają one w budżecie gminy.
14:49, 30.06.2021
W pobliżu Białego Boru powstało miejsce duchowego wypoczynku. Docelowo znajdzie się tu 10 eremów - miejsc odosobnienia oraz mała kaplica. A wszystko na obszarze 11-tu hektarów. Takich przestrzeni modlitwy w diecezji jeszcze nie było. W skali kraju to także ewenement.
REKLAMA
10:30, 10.06.2021
Stan infrastruktury turystycznej w Ośrodku Wypoczynkowym "Na plaży" w Białym Borze jest coraz lepszy. Od lat remontowane są nie tylko altanki, ale i pozostałe elementy infrastruktury. W tym roku trwa remont kolejnych drewnianych domków typu Brda. 
23:40, 02.06.2021
Nie tylko pożary i wypadki. Strażacy są gotowi do pomocy w każdej sytuacji, o czym przekonała się rodzina rolników ze wsi Brzeźnica. Jednostki OSP Biały Bór i OSP Grabowo ruszyły im na pomoc, gdy - dotknięci koronawirusem - zostali zamknięci w swoim domu. Trzeba było pomóc przy tak zwanych obrządkach w gospodarstwie, a więc na przykład wyrzucić obornik. 
14:04, 02.06.2021
Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze zaprasza na dni otwarte szkoły w trakcie trwania obozu szkoleniowego uczniów. Szkoła prowadzi rekrutacje no nowy rok szkolny. W ofercie znajdziemy m.in. klasy policyjne, a także zajmujące się bezpieczeństwem wewnętrznym i ratownictwa. W ofercie znajdziemy także klasę ogólnokształcącą.
11:13, 09.05.2021
Kilka lat temu burmistrz Białego Boru rozbudził nadzieje mieszkańców gminy, mówiąc o perspektywie sfinansowania termomodernizacji popegeerowskich bloków za pieniądze spółki, budującej wiatraki. Teraz tego żałuje, bo najwidoczniej powiedział o kilka zdań za dużo. Ten jego wywiad, opublikowany w Gazecie Miasteckiej, odbił się szerokim echem i spowodował poważny konflikt. Grupa mieszkańców wsi Przybrda domaga się zrealizowania obietnic i sfinansowania termomodernizacji bloków przez firmę Biały Bór Farma Wiatrowa sp. z o.o., która już rozpoczęła budowę 42 siłowni wiatrowych.
17:59, 23.04.2021
Samorząd uczniowski Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze nie zwalnia tempa, pomimo pandemii. Uczniowie w pełnym reżimie sanitarnym, wraz z opiekunami, kwestowali na ulicach Białego Boru oraz Szczecinka w ramach akcji Pola Nadziei - zbiórka pieniędzy na Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku.
REKLAMA
2
11:51, 18.03.2021
We wtorek, 16 marca, prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych z Sępolna Wielkiego, Drzonowa, Grabowa oraz Białego Boru otrzymali od Państwowej Straży Pożarnej ze Szczecinka ulotki propagujące szczepienia przeciwko COVID-19.
11:27, 24.02.2021
Emilia Kaźmierczak, mieszkanka Białego Boru, to pierwsza dyrektor nowego żłobka w Białym Borze. Wygrała konkurs i rozpoczęła pracę od początku roku. Żłobek utworzono w budynku dawnego posterunku policji. Pracował tam wcześniej mąż pani Emilii, który jest policjantem. Teraz to ona przejęła dowodzenie w powołanej przez gminę instytucji. Pracy jest sporo i jeszcze trochę wolnych miejsc. Dyrektor żłobka zachęca rodziców, aby oddawali tam swoje pociechy. Przyjmowane są dzieci od 5 miesiąca do trzeciego roku życia. 
12:15, 22.02.2021
Burmistrz Białego Boru ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu osobowego marki Chevrolet Lacetti. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Białym Borze do jutra - 23 lutego, do godziny 15:00.
14:56, 19.02.2021
Burmistrz Białego Boru ogłosił wyniki konkursu "Serce za nakrętki II". Konkurs poległa na zbiórce plastikowych nakrętek przez sołectwa. Zebrane fundusze zostaną przekazane na dalszą rehabilitację Zuzi Dzimińskiej. Nagrodą w Konkursie było metalowe serce na nakrętki, które postawione zostanie na terenie zwycięskiego sołectwa.
3
15:35, 18.02.2021
Podczas wczorajszego webinaru prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Szczecinie zapowiedziała, że każda gmina, która do końca lutego pisemnie zgłosi swój akces będzie mogła otrzymać 30 tysięcy złotych wsparcia w ramach tak zwanego pakietu startowego na uruchomienie punktu informacyjnego w gminie. Zapytaliśmy Burmistrza Mikołajewskiego, jak się na to zapatruje urząd Białego Boru.
REKLAMA
REKLAMA