Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
14:06, 21.07.2021
Burmistrz Białego Boru ogłosił trzecią edycję konkursu "Serce za nakrętki". Konkurs poległa na zbiórce plastikowych nakrętek przez sołectwa. Nagrodą w konkursie jest metalowe serce na nakrętki, które postawione zostanie na terenie zwycięskiego sołectwa.
3
09:56, 05.07.2021
W czasach PRL pchnął ich tam los - w odludne miejsce w pobliżu miejscowości Grabowo w gminie Biały Bór, w lesie, niedaleko linii kolejowej Miastko - Szczecinek. Rodzina Domaszk przeprowadziła się tam z Bytowa, wiążąc na stałe swoje życie z gminą Biały Bór. Jak się później okazało, los w tamtym miejscu łatwy dla nich nie był. Przez lata nie mieli dostępu do czystej, bieżącej wody. W ubiegłym roku wywalczyli w końcu takie udogodnienie, ale to wciąż nie wszystko. Zajmują budynek komunalny. Rodzina rozrasta się i w tej chwili jeden z synów wraz z partnerką oraz dwojgiem dzieci muszą mieszkać w jednym pokoju. Oprócz tego jest wiele innych problemów, a w rozwiązaniu wszystkich stara się im pomóc stary przyjaciel i były radny z Grabowa, Mieczysław Grabowski. 
1
22:52, 02.07.2021
Spółka Farma Wiatrowa Biały Bór sfinansowała nowy wóz bojowy dla OSP Drzonowo. To jeden z wielu prezentów od firmy, która stawia w gminie Biały Bór 42 turbiny wiatrowe. Łącznie 6 sołectw dostało 3 mln zł, każde po 0,5 mln zł. Pieniędzy nie wzięło tylko sołectwo Przybrda, ale pozostają one w budżecie gminy.
14:49, 30.06.2021
W pobliżu Białego Boru powstało miejsce duchowego wypoczynku. Docelowo znajdzie się tu 10 eremów - miejsc odosobnienia oraz mała kaplica. A wszystko na obszarze 11-tu hektarów. Takich przestrzeni modlitwy w diecezji jeszcze nie było. W skali kraju to także ewenement.
10:30, 10.06.2021
Stan infrastruktury turystycznej w Ośrodku Wypoczynkowym "Na plaży" w Białym Borze jest coraz lepszy. Od lat remontowane są nie tylko altanki, ale i pozostałe elementy infrastruktury. W tym roku trwa remont kolejnych drewnianych domków typu Brda. 
23:40, 02.06.2021
Nie tylko pożary i wypadki. Strażacy są gotowi do pomocy w każdej sytuacji, o czym przekonała się rodzina rolników ze wsi Brzeźnica. Jednostki OSP Biały Bór i OSP Grabowo ruszyły im na pomoc, gdy - dotknięci koronawirusem - zostali zamknięci w swoim domu. Trzeba było pomóc przy tak zwanych obrządkach w gospodarstwie, a więc na przykład wyrzucić obornik. 
14:04, 02.06.2021
Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze zaprasza na dni otwarte szkoły w trakcie trwania obozu szkoleniowego uczniów. Szkoła prowadzi rekrutacje no nowy rok szkolny. W ofercie znajdziemy m.in. klasy policyjne, a także zajmujące się bezpieczeństwem wewnętrznym i ratownictwa. W ofercie znajdziemy także klasę ogólnokształcącą.
11:13, 09.05.2021
Kilka lat temu burmistrz Białego Boru rozbudził nadzieje mieszkańców gminy, mówiąc o perspektywie sfinansowania termomodernizacji popegeerowskich bloków za pieniądze spółki, budującej wiatraki. Teraz tego żałuje, bo najwidoczniej powiedział o kilka zdań za dużo. Ten jego wywiad, opublikowany w Gazecie Miasteckiej, odbił się szerokim echem i spowodował poważny konflikt. Grupa mieszkańców wsi Przybrda domaga się zrealizowania obietnic i sfinansowania termomodernizacji bloków przez firmę Biały Bór Farma Wiatrowa sp. z o.o., która już rozpoczęła budowę 42 siłowni wiatrowych.
17:59, 23.04.2021
Samorząd uczniowski Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze nie zwalnia tempa, pomimo pandemii. Uczniowie w pełnym reżimie sanitarnym, wraz z opiekunami, kwestowali na ulicach Białego Boru oraz Szczecinka w ramach akcji Pola Nadziei - zbiórka pieniędzy na Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku.
2
11:51, 18.03.2021
We wtorek, 16 marca, prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych z Sępolna Wielkiego, Drzonowa, Grabowa oraz Białego Boru otrzymali od Państwowej Straży Pożarnej ze Szczecinka ulotki propagujące szczepienia przeciwko COVID-19.
11:27, 24.02.2021
Emilia Kaźmierczak, mieszkanka Białego Boru, to pierwsza dyrektor nowego żłobka w Białym Borze. Wygrała konkurs i rozpoczęła pracę od początku roku. Żłobek utworzono w budynku dawnego posterunku policji. Pracował tam wcześniej mąż pani Emilii, który jest policjantem. Teraz to ona przejęła dowodzenie w powołanej przez gminę instytucji. Pracy jest sporo i jeszcze trochę wolnych miejsc. Dyrektor żłobka zachęca rodziców, aby oddawali tam swoje pociechy. Przyjmowane są dzieci od 5 miesiąca do trzeciego roku życia. 
12:15, 22.02.2021
Burmistrz Białego Boru ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu osobowego marki Chevrolet Lacetti. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Białym Borze do jutra - 23 lutego, do godziny 15:00.
14:56, 19.02.2021
Burmistrz Białego Boru ogłosił wyniki konkursu "Serce za nakrętki II". Konkurs poległa na zbiórce plastikowych nakrętek przez sołectwa. Zebrane fundusze zostaną przekazane na dalszą rehabilitację Zuzi Dzimińskiej. Nagrodą w Konkursie było metalowe serce na nakrętki, które postawione zostanie na terenie zwycięskiego sołectwa.
3
15:35, 18.02.2021
Podczas wczorajszego webinaru prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Szczecinie zapowiedziała, że każda gmina, która do końca lutego pisemnie zgłosi swój akces będzie mogła otrzymać 30 tysięcy złotych wsparcia w ramach tak zwanego pakietu startowego na uruchomienie punktu informacyjnego w gminie. Zapytaliśmy Burmistrza Mikołajewskiego, jak się na to zapatruje urząd Białego Boru.
21:41, 11.02.2021
To może być informacja przełomowa dla gminy Biały Bór. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat pojawiła się realna możliwość uruchomienia atrakcji turystycznej na słynnej Górze Piachu pod Sępolnem Wielkim.
REKLAMA