Zamknij
REKLAMA

20 000 zł od nadleśnictwa i darmowy chleb - POMAGAJĄ SZPITALOWI

15:10, 25.03.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Coraz więcej firm i instytucji dołącza do akcji wsparcia Szpitala Miejskiego w Miastku. Placówka ta została wyznaczona jako rezerwowa do leczenia osób ze zdiagnozowanym koronawirusem. Pacjenci będą tu kierowani jeśli zabraknie miejsca w szpitalach zakaźnych.

Nadleśnictwo Trzebielino dało tyle ile wcześniej dała gmina Miastko - 20 000 zł.

- Postanowiliśmy wesprzeć nasz szpital. Wykorzystaliśmy wolne środki - mówi Marek Wiśniewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebielino.

W ostatnim czasie darmowe pieczywo zaoferowała miastecka firma PSS Społem. Natomiast miasteccy radni zrobili zrzutkę i przekazali 11 500 zł.

W ostatnim czasie pomagał też radny powiatowy PiS Wojciech Duda , a Barbara Skowronek przekazała 30 maseczek ochronnych. Dzięki społecznej inicjatywie szyte są następne maseczki. Wbrew temu co niektórzy sugerują, szpitalowi przydadzą się nie tylko maseczki z atestem. 

- Każda forma wsparcia jest potrzebna, a maseczki uszyte przez mieszkańców mogą być używane przez nasz personel - podkreśla prezes szpitala Renata Kiempa.

Maseczki z atestem są obowiązkowe przy opiece nad osobami z koronawirusem. Takowych w Miastku nie ma, a do codziennej pracy wystarczą maseczki uszyte przez mieszkańców. 

Nową formą wsparcia dla szpitala są dodatkowe pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Za każde z 16 łóżek wydzielonych dla osób zarażonych koronawirusem szpital ma dostawać 135 zł dziennie. Pieniądze są wypłacane raz w miesiącu. Pierwszego przelewu z NFZ jeszcze nie było.

Każdy pomaga jak może. Poniżej ciekawa inicjatywa dyrektor biblioteki w Trzebielinie:

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgazetamiastecka%2Fposts%2F2993865424173308&width=500" width="500" height="510" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Więcej informacji na ten temat i w innych sprawach, nie tylko tych związanych z koronawirusem, w Gazecie Miasteckiej 31.03. 

[ZT]5211[/ZT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA