Zamknij
REKLAMA

Znoszone kolejne obostrzenia. Wracają fryzjerzy, kosmetyczki i restauracje

17:37, 13.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Dziś o godzinie 12:30 podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne etapy znoszenia obostrzeń. W ciągu najbliższych dni normalną działalność, aczkolwiek z zachowaniem wymogów sanitarnych będą mogły pełnić zakłady fryzjerskie czy restauracje.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 18 maja będą funkcjonować zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i podobne placówki. Wszystko w rygorze sanitarnym. Czyli umawianie się przez telefon lub Internet na konkretne godziny. Częściowo rząd otwiera gastronomię: restauracje, cukiernie, kawiarnie i bary, ale również z utrzymaniem rygorów sanitarnych. Premier Morawiecki zapowiedział, żeby właściciele takich lokali otwierali ogródki, jeżeli mają taką możliwość.

Dochodzi też zmiana w komunikacji publicznej. Od 18 maja w autobusach i tramwajach będzie można zająć 30 procent miejsc stojących i 30 procent miejsc siedzących. W szkołach policealnych będą mogły odbywać się zajęcia praktyczne. Premier Morawiecki zapowiedział również rozszerzenie sposobu korzystania z boisk, miejsc rekreacyjnych. Będzie możliwość skorzystania również z sal gimnastycznych oraz hal sportowych - jednak z pewnymi ograniczeniami.

Od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych zostanie uruchomiona opieka dla dzieci, podobnie jak w przedszkolach. Również od tego terminu ósmoklasiści i maturzyści będą mogli brać udział w konsultacjach, zaś od 1 czerwca wszyscy uczniowie będą mogli korzystać z takich konsultacji.

[ALERT]1589384253347[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA