Zamknij
REKLAMA

Prezes Kiempa o trudnej sytuacji w szpitalu: TO NIE SĄ ŻARTY!

14:49, 11.10.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Sytuacja w miasteckim Szpitalu Miejskim robi się coraz trudniejsza. Kolejne dwie pielęgniarki, tym razem z oddziału pediatrycznego, mają potwierdzonego koronawirusa. Oddział wewnętrzny zamknięty, a wszystkie stanowiska z respiratorami, dla osób ciężej przechodzących koronawirusa, są zajęte. Prezes Kiempa apeluje, w szczególności do upartych, internetowych hejterów, podważających restrykcje: Noście maseczki!

Jeśli chcesz pod tym tekstem napisać kolejny komentarz podważający wprowadzanie antywirusowych ograniczeń, napisz, ale wiedz, że coraz większej ilości osób nie jest do śmiechu. Prezes Renata Kiempa mówi, że sytuacja jest poważna. 

- Obserwujemy stały wzrost pacjentów trafiających do szpitala z dodatnimi wynikami. Jest tego coraz więcej, a najgorsze, że są to niezidentyfikowane ogniska - mówi prezes Kiempa.

To już nie są pojedyncze osoby. Ewidentnie zaczął się wzrost. Na szczęście nie są to na razie ciężkie przypadki. Większość wykrywana jest podczas przyjmowania do szpitala, gdy wykonywane są rutynowe badania na koronawirusa.

- Mamy trzy stanowiska z respiratorami i wszystkie są zajęte - podkreśla Kiempa. 

Spośród personelu szpitalnego koronawirusa wykryto u dwóch pielęgniarek z pediatrii i u jednej z interny. W tym drugim oddziale wcześniej zachorował lekarz, a ostatnio jeszcze sprzątaczka z oddziału rehabilitacji. Władze szpitala obawiają się, że będzie więcej takich przypadków jak na oddziale wewnętrznym, gdy konieczne było zamknięcie tej części szpitala. Pacjentów wypisano do domów, a trzech przeniesiono do innych placówek medycznych. 

- Proszę napisać żeby ludzie nosili maski, żeby urzędnicy dawali dobry przykład, żeby personel medyczny dawał dobry przykład. Maseczki to podstawa. Założenie jej w miejscu publicznym powinno być standardem, w każdym przypadku - zaznacza prezes Kiempa. 

Zaznacza, że jest zszokowana opiniami internautów. - Jak można pomstować nad tym, że trzeba mieć założoną maseczkę w sklepie? Źródłem transmisji koronawirusa jest człowiek i trzeba ją jak najbardziej ograniczyć. Koniec, kropka.

Więcej na temat bieżącej sytuacji związanej z koronawirusem w Gazecie Miasteckiej. 

AKTUALNE DANE Z POWIATU BYTOWSKIEGO 11.10.

- liczba osób pozostająca pod nadzorem epidemiologicznym: 80

- liczba osób, u których już zakończono nadzór epidemiologiczny: 1282

- liczba osób poddana  kwarantannie domowej: 606

- liczba osób, u których zakończyła się kwarantanna domowa: 7211

- liczba osób poddana izolacji domowej : 55

- liczba osób poddana izolacji w izolatorium z rozpoznaniem COVID-19: 0

- liczba osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2: 64

- ozdrowieńcy: 201

- zgon: 7

- liczba osób hospitalizowanych (z wynikiem dodatnim) - 9

[POGODA]1602420554310[/POGODA]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (17)

MieszkaniecMieszkaniec

5 10

Czy ktoś jest świadomy tego iz nosząc długo maseczkę wdychamy częściowo wydychany co2. Na maseczce osadza się wilgoć z oddechu co jest dobrym środowiskiem dla bakterii co może doprowadzić do grzybicy płuc i innych powikłań. Dlaczego obsługa w marketach niechoruje, dzieli ich tylko osłona z pleksi. Te testy dadzą wynik pozytywny przy zwykłym przeziebieniu. Włączcie myślenie. 18:31, 11.10.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

GośćGość

4 3

To Ty poczytaj zanim coś powiesz publicznie, bo z myśleniem widać jesteś na bakier. Cały personel medyczny np bloku operacyjnego od wielu lat nosi maseczki przez wiele godzin w ciągu dnia i jakoś badania nie wykazują aby ktoś miał grzybicę płuc. Grzybice płuc są chorobami oportunistycznymi , zwykle chorują osoby iż immunosupresją. Maseczki zmienia się tak jak gacie ale niektórzy i z tym mają problem. Maseczki odgrywają duża rolę w regresji transmisji wirusa, ale musza mieć zastosowanie globalne. Antycovidowców zapraszam na oddział zakaźny, niech popatrzą jakim super zjawiskiem jest duszność. 09:40, 12.10.2020


MieszkaniecMieszkaniec

2 2

Na bloku operacyjnym noszą maseczki owszem ale podczas operacji i co jakiś czas zmieniają. A nie w tej samej chodzą parę godzin. 10:34, 12.10.2020


mozgmozg

0 0

Ty to się znasz. nasze płuca maja kilka litrów pojemności. ile powietrza zmieści się pod maseczką?
Na pewno za mało żeby przeżyć. Nie martw się o CO2 bo jego jest tak mało podczas oddychania że nie ma to wpływu . Zrobisz kilka oddechów na godzinę więcej i uzupełnisz straty w tlenie.
Ja mam taką radę . Zrób sobie maseczkę z reklamówki jednorazowej i zobacz czy da się oddychać. tkanina to nie folia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 09:06, 13.10.2020


LeszekLeszek

3 1

A co z pacjentką z połoznictwa z covidem? Czy też nie powinen ten oddział być zamkniety? 20:25, 11.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

1 0

AKTUALNE DANE Z POWIATU BYTOWSKIEGO 11.10.
- liczba osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2: 64
- ozdrowieńcy: 201
to jak to jest potwierdzone zakazenia 64 a ozdrowieńcy to 201
Jak mozna być ozdrowieńcem jak sie nie miało zakazenia.?????????????
Co to za statystyki???????????????? jedno wyklucza drugie..... to się kupy nie trzyma Tego logicznie i na trzeżwo nikt nie zrozumie

Sytuacja w miasteckim Szpitalu Miejskim ... wszystkie stanowiska z respiratorami, dla osób ciężej przechodzących koronawirusa, są zajęte???????????????????????
Od kiedy w tym szpitalu bedą leczone osoby zakazone koronawirusem??????????????????
Może czegoś nie wiem????????????????
Pani prezes to ile to jest przygotowanych łóżek dla osob zakażonych , ile respiratorów?????????
Ile było tych potwierdzonych przypadków zakażenia?????????????? 23:44, 11.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MOZGMOZG

0 0

265 BYŁO W SUMIE. aktualnie zakażonych 64 08:58, 13.10.2020


??????????????????????????????????

2 0

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną.

Izolacja domowa jest stosowana u pacjentów, którzy mają dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 i nie mają objawów choroby lub wykazują łagodne, umiarkowane objawy choroby COVID-19 (np. stan podgorączkowy, kaszel, ból gardła, osłabienie).

00:05, 12.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

statystyki i cyferkistatystyki i cyferki

1 0

ciekawe cyferki
liczba osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2: 64 ( izolacja domowa 55 + 9 leczonych w szpitalu z wynikiem pozytywnym)

liczba osób poddana izolacji domowej : 55 ( mają dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 nie mają objawów choroby lub wykazują łagodne, umiarkowane objawy choroby COVID-19 (np. stan podgorączkowy, kaszel, ból gardła, osłabienie)

liczba osób hospitalizowanych (z wynikiem dodatnim) - 9 osób

zgon: 7 osób (czy te 7 zgonów to wszystkie osoby leczonych w szpitalu z wynikiem dodatnim ?)
Gdzie miały miejsce zgony? Bytów, Miastko inny szpital
Wynik i efekt leczenia no no
W domu wyzdrowiało 55 osób? ( bez udziału służby zdrowia?)
Co znaczy ozdrowieńcy: 201 osób gdy liczba osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2: to 64 osoby ( izolacja domowa 55 osób + 9 osób leczonych w szpitalu z wynikiem pozytywnym)
Być może się mylę ale opieram się na statystyce i informacji zawartej na tej stronie Pozdrawiam 00:50, 12.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EinsteinEinstein

1 1

ciekawe cyferki ale jeszcze lepszy skrót molekularny M(s)ARS-COVV-2 ===> MARSJANSKIE KROWY 2
BEZ KITU TO NIE ARTY 16:31, 12.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

2 2

Ten słupski wirus personalny od początku zagraża temu szpitalowi !!! 12:14, 13.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

tjatja

0 1

Tobie już nic nie pomoże :) 15:36, 13.10.2020


emenemen

0 0

*%#)!& a c k u r w e 17:43, 13.10.2020


1 2

Ji e b a cc k u r w e 17:45, 13.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

17:47, 13.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WikiniWikini

0 0

Rozumiem zakładanie maseczek w przestrzeniach zamkniętych ale zatykanie ust i nosa na zewnątrz, kiedy to powinniśmy powinniśmy wentylować płuca na świeżym powietrzu to już jakiś absurd. Wystarczy uczyć ludzi, zwracać uwagę, aby osłaniały usta i nos podczas kaszlu i kichania oraz nie darły "japy" na drugiego człowieka, w twarz, nie będzie bezpośredniej transmisji wirusa. Po kilku miesiącach będzie panika, że choroby z niedotlenienia są efektem covid19.
Społeczeństwo i ci którzy nami sterują całkiem poszaleli!!! 10:11, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Pan przemekPan przemek

0 0

A co z pracownikami warsztatów ,nikt się o nich nie troszczy,dbają o działanie szpitala na ile jest to możliwe.jak szare myszy na końcu tego systemu A zarazem u boku personelu w walce o dobro pacjentów i personelu. 16:07, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA