Zamknij
REKLAMA

W Miastku powstanie Oddział Rehabilitacji Pocovidowej

11:01, 24.05.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Władze szpitala miejskiego w Miastku nie próżnują. W ostatnich dniach ukończone zostały remonty kolejnych pomieszczeń, w których już wkrótce ruszy Oddział Rehabilitacji Pocovidowej. Jednorazowo na jednym turnusie będzie przebywało 20 pacjentów. Szpital właśnie domyka ostatnie sprawy formalne, niezbędne do uruchomienia oddziału.

Rehabilitacja potrzebna jest nie tylko tym osobom, które przeszły ją w szpitalach i ich stan był określany, jako ciężki. Mamy coraz więcej sygnałów z gabinetów, które informują o pacjentach nieświadomych przejścia choroby, a uskarżających się na znacznie pogorszenie wydolności, kłopoty z krążeniem, zaburzenie równowagi czy problemy z pamięcią. Prosimy nie lekceważyć tych sygnałów - apelują władze szpitala. 

Pacjenci, którzy po zakończeniu leczenia w kierunku COVID-19 otrzymają od lekarza skierowanie na oddział, poddani zostaną konsultacji kardiologicznej, pulmonologicznej, neurologicznej i psychologicznej. Spirometria i próba wysiłkowa wykonane na początki i na końcu pobytu, będą wskaźnikiem poprawy wydolności organizmu i skuteczności pracy fizjoterapeutów. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ciekawe Ciekawe

3 0

Szybko kasa przyszła bo prezes była grzeczna zamykała szpital to jest nagroda naiwni covidianie :D 12:58, 24.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%