Zamknij
REKLAMA

Miastecki szpital walczy z pandemią. W części zakaźnej brakuje łóżek!

03:19, 15.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Od momentu, kiedy decyzją Wojewody Szpital Miejski w Miastku zorganizował pierwsze łóżka COVID podczas IV fali, na oddziale przebywało, bądź przebywa łącznie 60 pacjentów. 52 z nich to osoby niezaszczepione. 8 pozostałych osób trafiło do szpitalu ze względu na liczne inne schorzenia i zaawansowany wiek. Szpital alarmuje, że w części zakaźnej brakuje wolnych łóżek - podobna sytuacja ma miejsce w innych ościennych szpitalach.

- Połowa pacjentów to osoby w stanie ciężkim. Wszystkie spośród nich to osoby niezaszczepione. Sytuacja robi się coraz poważniejsza. Wielu pacjentów żałuje, ze się nie zaszczepiło, ale są także tacy, którzy nawet kiedy trafiają pod respirator twierdzą, że żadnej epidemii nie ma - relacjonują władze szpitala.

Pacjentów, których szpital nie może przekazać do innych placówek, lekarze pozostawiają na Izbie Przyjęć, gdzie oczekują na zwolnienie się miejsca na Oddziale COVID. Szpital zapowiada dalsze przygotowania, mające na celu zwiększenie liczby łóżek COVID. Tylko w ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kilkunastu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie bytowskim.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HeHe

1 0

Wirus jest w odwrocie nie bójmy się tylko idźmy szumnie na wybory :D 08:42, 16.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%