Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:26, 29.09.2021
W gminie Kępice trwa remont kolejnej drogi - tym razem jest to ulica Wesoła w Korzybiu. Inwestycja realizowana jest przez Przedsiębiorstwo Instalacyjno – Budowlane „EKO-Instal” z Bytowa. Przebudowa jest warta blisko 360 tysięcy złotych. Inwestycja zyskała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
02:48, 13.09.2021
Rozpoczął się remont drogi powiatowej na odcinku Osowo – Ciecholub. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorząd otrzymał środki w wysokości 50 procent wartości inwestycji. Po 25 procent wartości dopłacą władze powiatu oraz gminy Kępice.
11:37, 07.09.2021
Dziś rano odbyła się uroczystość poświęcenia nowej kaplicy na kępickim cmentarzu. Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana trzy lata temu. Wykonawcą prac była firma Solver z Głobina. Zadanie polegało na budowie jednokondygnacyjnego budynku z utwardzonym dojazdem oraz ciągami pieszymi wykonanymi z kostki brukowej.
10:49, 10.08.2021
Nad Jeziorem Korzybskim powstanie profesjonalna infrastruktura do uprawiania wędkarstwa, a teren zyska nowe funkcje związane z uprawianiem sportów wodnych. Wniosek o dofinansowanie tej kompleksowej inwestycji został złożony przez OSP Korzybie. Fundusze pochodzą z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 i zostały pozyskane za pośrednictwem Słowińskiej Grupy Rybackiej.
2
12:36, 01.08.2021
Wyprawa dwóch mieszkańców Kępic do Bytowa zakończyła się wielkim wstydem dla całej ich rodziny. Znaleźli kartę do bankomatu, której nieroztropnie użyli w bytowskim sklepie. Zrobili to pod okiem kamer. Policja rozpoczęła poszukiwania złodziei z bardzo dobrym skutkiem. 
REKLAMA
8
11:42, 27.07.2021
Prezes jednostki OSP Kępice Jarosław K. jest przestępcą. To zdanie od maja tego roku już nie jest pomówieniem, a - jak to się mówi - najprawdziwszą prawdą. Jarosław K. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kradzież aparatu fotograficznego, który należał do Michała Kotasa, mieszkańca Warszawy, pochodzącego z Biesowic.
08:32, 16.07.2021
Przy ulicy Niepodległości w Kępicach trwa termomodernizacja dwóch budynków mieszkalnych. Inwestycja otrzymała finansowe wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
11:09, 08.07.2021
Lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ciągle starają się doposażać swoje zaplecze techniczne. Tym razem dzięki pozyskanym środkom zostanie doposażona jednostka OSP w Biesowicach. Strażacy z Biesowic otrzymali dotacje na zakup aparatów powietrznych nadciśnieniowych, służących do ochrony dróg oddechowych z rezerwą powietrza podczas akcji w zadymionych pomieszczeniach.
14:18, 24.06.2021
W Kępicach oficjalnie rozpoczęły działalność Kluby Seniora. Uroczystość inauguracyjna odbyła się w sali widowiskowej kępickiej biblioteki Kluby seniora powstały w gminie w ramach projektu ?Srebrna Sieć II?. ? Będą one funkcjonować w Barcinie, Biesowicach, Kępicach i Korzybiu.
1
10:27, 26.05.2021
Trwają prace projektowe nad nowym Centrum Przesiadkowym w Kępicach. To efekt zagwarantowanych środków w ramach rekompensaty za budowę tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Obecnie budynek po dworcu PKP jest dzierżawiony przez gminę, jednak samorządowcy są w trakcie przejęcia od spółki PKP tego obiektu. Plany przebudowy budynku są bardzo ambitne.
REKLAMA
16:26, 19.05.2021
Rozpoczęła się procedura przetargowa na wyłonienie wykonawców na modernizację dróg gminnych w Kępicach. Wszystko dzięki dotacji pozyskanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na remonty dróg gmina przeznaczy w najbliższych miesiącach ponad 5 milionów złotych. Które ulice zostaną przebudowane?
15:07, 13.05.2021
Podczas dzisiejszej konferencji V4 Coalition Pro Familia odbywającej się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, ogłoszono wyniki tegorocznej edycji konkursu Pro Familia. Gmina Kępice otrzymała specjalne wyróżnienie Kapituły Konkursu za działania na rzecz rodziny.
12:23, 12.05.2021
Dzieci i młodzież z klubu wolontariusza w Kępicach niejednokrotnie udowodniły, że los drugiego człowieka i zwierząt nie jest im obojętny. Od dawna angażują się w wiele ważnych, społecznych akcji, takich jak różnego rodzaju zbiórki (jak choćby WOŚP, paczki świąteczne), pomoc organizacyjna w wydarzeniach szkolnych i środowiskowych. Tym razem wolontariuszy będzie można ponownie spotkać w jednym z dużych marketów w Słupsku.
13:20, 10.05.2021
?Kępice bez barier? to projekt mający za zadanie poprawę dostępności budynków gminnych dla osób niepełnosprawnych. W ramach realizacji zadań objętych projektem, w galerii ArtCafe zamontowano pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących. Urządzenie tego typu funkcjonuje z powodzeniem w Urzędzie Miejskim w Kępicach. Co to dla takiego?
13:49, 06.05.2021
Choć nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi funkcjonuje już od kilku lat, to niestety wciąż zdarzają się liczne sytuacje nieprzestrzegania segregacji. To z kolei może wpłynąć na wzrost stawek odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w gminie. Spółdzielnia Socjalna ?Zielony Punkt? skontroluje sposób segregacji odpadów na terenie gminy Kępice.
REKLAMA
REKLAMA