Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
1
09:42, 27.09.2020
Kto tego każdego dnia nie przeżywa, ten nie zrozumie problemu mieszkańców budynku przy ulicy Kościelnej 19 w Kępicach. Doskwiera im okropny fetor wydobywający się z położonego na parterze mieszkania. Faktycznie już po wejściu do klatki schodowej czuć okropny odór. Nie pomaga otwarte na oścież okno. Nie pomogły apele i interwencje w Miasteckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie pomogła nawet kontrola Sanepidu, więc mieszkańcy liczą, że pomoże wstyd. Takiego uczucia oczekują od sąsiadów odpowiedzialnych za brzydkie zapachy wydobywające się z ich mieszkania. 
22:46, 22.09.2020
Ciężarówka załadowana towarem w postaci materiału siewnego wyprodukowanego przez firmę Ławrenowicz z Podgór (gm. Kępice) przepadła bez śladu. Przedsiębiorca bezskutecznie próbuje namierzyć transport. 
5
23:28, 08.09.2020
Przynajmniej w ostatnich chwilach życia doświadczył ludzkiej pomocy. Niestety, Wiesław Sajdak, bohater naszego ubiegłotygodniowego artykułu, zmarł jeszcze tego samego dnia, w którym próbowaliśmy mu pomóc. Zmarł dosłownie kilka godzin po wyemitowaniu programu w Telewizji Superstacja. Umierał kilka godzin po słowach radnego wojewódzkiego, Sebastiana Irzykowskiego, który pracuje w Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku, gdy ten zapewniał, że Sajdak do szpitala został ponownie przyjęty tylko ze względów socjalnych, a jego problemy medyczne zostały rozwiązane.
01:35, 06.08.2020
Dzień dobry. Z tej strony Michał Kropidłowski - tymi słowami zaczął rozmowę brat prezesa OSP Kępice, który postanowił co nieco opowiedzieć o swoim udziale w głośnej sprawie kradzieży aparatu należącego do Michała Kotasa, mieszkańca Biesowic. To pierwsze jego publiczne wystąpienie i pierwsza oficjalna opowieść o tej głośnej sytuacji, w której zarzuty kradzieży postawiono jego bratu, Jarosławowi.
8
22:42, 28.07.2020
Nadleśnictwo Warcino opublikowało drastyczne zdjęcia jelenia zaatakowanego przez wilki. Przekazujemy je dalej, bez cenzury. Wszak takie są prawa natury.
1
12:33, 23.07.2020
Dla jednych to przyjaciel, dla innych niebezpieczeństwo. Nową atrakcją we wsi Korzybie w gminie Kępice jest spacerujący po miejscowości okazały jeleń z wielkim porożem. Zdjęcie zwierzaka opublikowała Henryka Faleńska. Zaraz odezwali się krytycy, w tym miejscowy radny Artur Szewc, który uważa, że jelonek to zagrożenie dla mieszkańców miejscowości. Henryka Faleńska w jego obecności zagrożenia nie widzi, a raczej atrakcję.
1
08:55, 16.06.2020
Ulica Sikorskiego pod numerem 3 - to miała być ich oaza spokoju. Cztery rodziny z dawnego kolejowego budynku krytykują plan stworzony przez władze Kępic. Chodzi o to, że według planu rewitalizacji, ich dom ma być z czterech stron otoczony jezdnią. Najbardziej boli ich brak konsultacji oraz likwidacja przydomowego ogródka. To ich jedyna oaza spokoju. Strata będzie wielka, o czym świadczą łzy które pojawiają się w oczach Violetty Nachyła.
1
10:45, 15.06.2020
Wszystkie większe pieniądze inwestowane są w ośrodek wypoczynkowy w Obłężu, a obiekty sportowe - m.in stadion - są pozostawione same sobie. Tak sytuację w Kępicach określa jeden z rodziców, wskazując na zaniedbane boisko orlik. Zwraca uwagę przede wszystkim na dziury w ogrodzeniu i zniszczoną, jego zdaniem, sztuczną nawierzchnię. Linii nie odświeżono, a gumowe podłoże podobno nie było odnawiane odkąd powstał orlik, czyli od około 8 - 10 lat.
4
10:40, 08.06.2020
W sobotę symulowali pożar przeznaczonej do zburzenia kamienicy naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Kępicach. Obiekt został opróżniony, a  w tym tygodniu miały rozpocząć się prace rozbiórkowe. Buldożery wyprzedził ogień, bo w niedzielny wieczór kamienica z XIX wieku spłonęła. 
9
10:30, 06.06.2020
Stojąca naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Kępicach kamienica zbudowana pod koniec XIX wieku zostanie zrównana z ziemią. Burmistrz Magdalena Majewska już podpisała umowę z wykonawcą robót, Henrykiem Lipińskim z Włynkówka. Pojawiły się też krytyczne głosy mieszkańców, którzy twierdzą, że można by było ten budynek odnowić i zachować. 
05:55, 25.05.2020
W ostatnich latach życia zabrano jej nie tylko stały dodatkowy dochód, ale i nadzieję na powrót do Kępic. Władze tego miasta, z burmistrz Magdaleną Majewską na czele, postanowiły zmusić właścicieli punktów handlowych w pobliżu pawilonu GS do zburzenia tych obiektów. Jednocześnie przejmują ich dzierżawców, oferując lokale usługowe na parterze budynków powstałych w ramach programu Mieszkanie Plus. Pozostają nieczułe na nieszczęście jednej z właścicielek.
2
22:59, 18.05.2020
Właściwie nie wie, kiedy to się zaczęło. Przypomina sobie, że jej córka, będąc w szóstej klasie szkoły podstawowej, miała problemy z tym chłopakiem. Napisał jej miłosny list, jednak odwzajemnienia uczuć nie było. Od tamtej pory podobno przez lata gnębił córkę, ale ta ukrywała to przed matką. Obrywało się też podobno jej bratu.
4
00:47, 04.05.2020
Mieszkanka Biesowic (gm. Kępice) dokonała makabrycznego odkrycia. Podczas prowadzenia prac na terenie ogródka działkowego wykopała worek z pięcioma martwymi małymi kotami. Kobieta jest zszokowana. Zgłosiła sprawę do stowarzyszenia Bezdomny Kundelek. Policja też została poinformowana.
10
10:57, 24.04.2020
Powrót ze sklepu do wsi Płocko zakończył się fatalnie dla mieszkańców tej miejscowości. W czwartkowy wieczór dachowali dwukrotnie na wąskiej drodze powiatowej Przytocko - Płocko w gminie Kępice.
1
16:47, 20.04.2020
Mieszkanka Biesowic (gm. Kępice) dokonała makabrycznego odkrycia. Podczas prowadzenia prac na terenie ogródka działkowego wykopała worek z pięcioma martwymi małymi kotami. 
REKLAMA