Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
21:21, 16.01.2021
Trudne warunki na drodze mają swoje konsekwencje. Dziś na drodze za Barcinem (gm. Kępice) w kierunku Słupska doszło do zderzenia dwóch samochodów.
6
22:15, 04.01.2021
Ksiądz Jacek G. - proboszcz parafii w Barcinie - jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Kapłan wpadł w czerwcu tego roku, ale dopiero teraz sprawa wyszła na jaw. Ludzie zauważyli, że pomimo odebrania prawa jazdy ksiądz nadal poruszał się jako kierowca samochodu.
28
22:08, 14.12.2020
Ładnie to tylko wygląda, a wewnątrz jest mnóstwo nieprawidłowości. Taką opinię o szkole w Przytocku, prowadzonej przez Stowarzyszenie ?My dla Was?, ma była nauczycielka, pracująca w tej placówce jako logopeda - Małgorzata Michalak.
20:15, 15.11.2020
Kolejny przypadek kradzieży paliwa w regionie. Tym razem w gospodarstwie rolnym Krzysztofa Ławrenowicza w Podgórach. Poszkodowany podejrzewa, że jeden ze sprawców to jego wieloletni znajomy!
11:12, 12.11.2020
Graficiarze zaatakowali remizę OSP w Biesowicach! Na dwóch bramach pojawiły się malowane sprayem obrazy, ale nie jest to dewastacja. Powstały one na zlecenie jednostki. Bezpośrednim wykonawcą jest artysta z Lęborka.
11:56, 08.11.2020
PILNIE potrzebne jest osocze ozdrowieńców, którzy zwalczyli koronawirusa, aby pomóc Zbigniewowi Majcherowi z Kępic, który w słupskim szpitalu walczy o życie. Mężczyzna jest podłączony do respiratora. 
1
09:42, 27.09.2020
Kto tego każdego dnia nie przeżywa, ten nie zrozumie problemu mieszkańców budynku przy ulicy Kościelnej 19 w Kępicach. Doskwiera im okropny fetor wydobywający się z położonego na parterze mieszkania. Faktycznie już po wejściu do klatki schodowej czuć okropny odór. Nie pomaga otwarte na oścież okno. Nie pomogły apele i interwencje w Miasteckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie pomogła nawet kontrola Sanepidu, więc mieszkańcy liczą, że pomoże wstyd. Takiego uczucia oczekują od sąsiadów odpowiedzialnych za brzydkie zapachy wydobywające się z ich mieszkania. 
22:46, 22.09.2020
Ciężarówka załadowana towarem w postaci materiału siewnego wyprodukowanego przez firmę Ławrenowicz z Podgór (gm. Kępice) przepadła bez śladu. Przedsiębiorca bezskutecznie próbuje namierzyć transport. 
5
23:28, 08.09.2020
Przynajmniej w ostatnich chwilach życia doświadczył ludzkiej pomocy. Niestety, Wiesław Sajdak, bohater naszego ubiegłotygodniowego artykułu, zmarł jeszcze tego samego dnia, w którym próbowaliśmy mu pomóc. Zmarł dosłownie kilka godzin po wyemitowaniu programu w Telewizji Superstacja. Umierał kilka godzin po słowach radnego wojewódzkiego, Sebastiana Irzykowskiego, który pracuje w Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku, gdy ten zapewniał, że Sajdak do szpitala został ponownie przyjęty tylko ze względów socjalnych, a jego problemy medyczne zostały rozwiązane.
01:35, 06.08.2020
Dzień dobry. Z tej strony Michał Kropidłowski - tymi słowami zaczął rozmowę brat prezesa OSP Kępice, który postanowił co nieco opowiedzieć o swoim udziale w głośnej sprawie kradzieży aparatu należącego do Michała Kotasa, mieszkańca Biesowic. To pierwsze jego publiczne wystąpienie i pierwsza oficjalna opowieść o tej głośnej sytuacji, w której zarzuty kradzieży postawiono jego bratu, Jarosławowi.
REKLAMA
8
22:42, 28.07.2020
Nadleśnictwo Warcino opublikowało drastyczne zdjęcia jelenia zaatakowanego przez wilki. Przekazujemy je dalej, bez cenzury. Wszak takie są prawa natury.
1
12:33, 23.07.2020
Dla jednych to przyjaciel, dla innych niebezpieczeństwo. Nową atrakcją we wsi Korzybie w gminie Kępice jest spacerujący po miejscowości okazały jeleń z wielkim porożem. Zdjęcie zwierzaka opublikowała Henryka Faleńska. Zaraz odezwali się krytycy, w tym miejscowy radny Artur Szewc, który uważa, że jelonek to zagrożenie dla mieszkańców miejscowości. Henryka Faleńska w jego obecności zagrożenia nie widzi, a raczej atrakcję.
1
08:55, 16.06.2020
Ulica Sikorskiego pod numerem 3 - to miała być ich oaza spokoju. Cztery rodziny z dawnego kolejowego budynku krytykują plan stworzony przez władze Kępic. Chodzi o to, że według planu rewitalizacji, ich dom ma być z czterech stron otoczony jezdnią. Najbardziej boli ich brak konsultacji oraz likwidacja przydomowego ogródka. To ich jedyna oaza spokoju. Strata będzie wielka, o czym świadczą łzy które pojawiają się w oczach Violetty Nachyła.
1
10:45, 15.06.2020
Wszystkie większe pieniądze inwestowane są w ośrodek wypoczynkowy w Obłężu, a obiekty sportowe - m.in stadion - są pozostawione same sobie. Tak sytuację w Kępicach określa jeden z rodziców, wskazując na zaniedbane boisko orlik. Zwraca uwagę przede wszystkim na dziury w ogrodzeniu i zniszczoną, jego zdaniem, sztuczną nawierzchnię. Linii nie odświeżono, a gumowe podłoże podobno nie było odnawiane odkąd powstał orlik, czyli od około 8 - 10 lat.
4
10:40, 08.06.2020
W sobotę symulowali pożar przeznaczonej do zburzenia kamienicy naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Kępicach. Obiekt został opróżniony, a  w tym tygodniu miały rozpocząć się prace rozbiórkowe. Buldożery wyprzedził ogień, bo w niedzielny wieczór kamienica z XIX wieku spłonęła. 
REKLAMA