Zamknij
REKLAMA

Drugi przypadek zarażenia KORONAWIRUSEM w miateckim szpitalu

20:29, 28.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bytowie poinformowała o drugim potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem w powiecie bytowskim. To pacjentka miasteckiego szpitala, przebywająca na oddziale rehabilitacji.

Od kilku dni oddział ten był poddany kwarantannie z powodu pozytywnego wyniku na obecność COVID-19 u jednej z pracownic. Mieszkanka powiatu człuchowskiego była pierwszą osobą, u której wykryto koronawirusa, wskutek czego konieczne było odseparowanie części szpitala, aby zminimalizować ryzyko zarażenia innych pracowników i pacjentów. Okazuje się jednak, że mimo tego wirus zdążył przenieść się na kolejną osobę.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w najnowszym komunikacie poinformował, że wirusa wykryto u jednej osoby z powiatu bytowskiego, którym jest pacjentka oddziału rehabilitacji miasteckiego szpitala. Kobieta została przewieziona na oddział zakaźny w Gdańsku.

W tym samym komunikacie PPWIS, który przekazała Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bytowie poinformowano również o tym, że pozytywny wynik dało badanie u jednej osoby z powiatu wejherowskiego.

Stan zdrowia osób, u których potwierdzono obecność wirusa Sars-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne - poinformowali przedstawiciele PSSE w Bytowie.

[ALERT]1590690607539[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA