Zamknij
REKLAMA

Koronawirus BLISKO! Potwierdzono przypadek w sąsiedniej gminie

23:23, 25.03.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Dotychczas był to Gdańsk, Koszalin czy też Szczecin. Gdy w Polsce ilość osób ze zdiagnozowanym koronawirusem przekroczyła 1000 zachorowania wykrywane są już dużo bliżej. Jeden z najnowszych przypadków potwierdzono w Bobolicach.

- Na tę chwilę kwarantanną w naszej gminie objętych jest 18 domostw, w których przebywa 26 osób. Dziś potwierdzono też 1 przypadek zakażenia koronowirusem. Tak więc dotarł też do naszej gminy - poinformowała burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza. - Środowiska powyższe systematycznie nadzoruje policja. Proszę pozostać w domach, do maksimum ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych, w kontaktach z innymi zachować odpowiednią odległość, kichając zakrywajcie usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, często i dokładnie mycie ręce. Kontaktujcie się ze sobą i instytucjami telefonicznie lub elektronicznie. Dbajmy o siebie i innych zachowując spokój i postępując rozsądnie. 

W gminach Miastko, Biały Bór, Polanów, Kępice, Koczała i Trzebielino nie ma osób z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa. Taka osoba jest w bytowskim szpitalu. Czeka na wynik testu.

[ZT]5224[/ZT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

czytelnikczytelnik

5 0

Jeszcze kilka tygodni i cofniemy się do mrocznego średniowiecza, gdy chorych wyrzucano z miast. Na forum Bobolic dużo hejtu na osoby objęte kwarantanną. Jakby zarazili się specjalnie, na złość i szkodę mieszkańców! Już teraz buraki każą wracać pracownikom za granicę i tam siedzieć a chorych najlepiej do odstrzału. Nawet jak zawirusowany wyzdrowieje, to pół roku będą go obchodzić szerokim łukiem. Okropność! 17:01, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA