Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:29, 19.08.2022
W ostatnich tygodniach pojawiła się coroczna zmora wczasowiczów znad Bałtyku, czyli zakwit sinic. Niestety plaga ta dotyka nie tylko samego morza, ale także lokalnych kąpielisk. Nie inaczej jest w przypadku kąpieliska nad jeziorem Obłęskim. Po przebadaniu próbek przez pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ze Słupska, wydano stosowną decyzję w tej sprawie.
12
14:00, 11.08.2022
Centrum Pomocy Zwierzętom Buba prowadzi w Kępicach schronisko dla zwierząt. Organizacja od dawna zajmuje się pomaganiem czworonogom w potrzebie, jednak problemy piętrzą się na każdym kroku. W minioną sobotę spaleniu uległa pompa głębinowa studni oraz cała instalacja elektryczna schroniska. Problem został na szczęście szybko zażegnany. Wszystko dzięki interwencji radnego z Sosnowca i jego grupie wsparcia.
1
22:35, 10.08.2022
Niesforny leśniczy zniszczył użytek ekologiczny o nazwie Zakole Bystrzenicy - Pole Pardusa, znajdujący się w pobliżu Barcina? Tak twierdzi jeden z leśników, który na początku czerwca zgłosił nam rzekome zniszczenie użytku ekologicznego. Na odpowiedź od Nadleśnictwa Warcino czekaliśmy łącznie ponad miesiąc. Na zadane e-mailem pytania najpierw odpowiedziano listownie. Inżynier nadzoru Grzegorz Nowicki pytał, które pytania dotyczą Nadleśnictwa Warcino i w jaki sposób ma odpowiedzieć, elektronicznie czy listownie? Wyglądało to jak celowe odwlekanie sprawy, ale w końcu nadeszła odpowiedź.
2
13:22, 05.08.2022
Odsiedział wyrok w więzieniu za fałszywe faktury, którymi posłużył się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kępicach, a teraz powraca na łamy Gazety Miasteckiej. Mieszkający niegdyś w Barcinie Robert Staniszewski ma aktualnie zupełnie inne życie, z daleka od gminy Kępice. Jak opowiada, w czasie, gdy przebywał w więzieniu, jego partnerka z Barcina porzuciła go, a on po wyjściu z zakładu karnego wylądował aż na Mazurach. Zapewnia, że stara się teraz ustabilizować życie. Podjął pracę, ale obecnie ma poważny problem, ponieważ była partnerka nie chce umożliwić mu kontaktów z dzieckiem. 
1
15:54, 26.07.2022
W ubiegły piątek mieszkańcy Koszalina podczas pobytu nad jednym z kępickich jezior zauważyli porzucone w lesie szczeniaki. W sprawę od razu zaangażowało się kępickie stowarzyszenie "BUBA Centum Pomocy Zwierzętom".
REKLAMA
3
15:05, 05.07.2022
W Kępicach powstaną lokale mieszkalne! Koncepcja zakłada wybudowanie 48 mieszkań w dwóch podpiwniczonych budynkach. Władze Kępic mają nadzieję, że realizacja projektu będzie przebiegała sprawnie. Środki na realizację inwestycji będą pochodzić z Funduszu Dopłat, z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz z preferencyjnego kredytu Społecznego Budownictwa Czynszowego z Banku Gospodarstwa Krajowego.
14:24, 07.06.2022
Podczas ostatniego zebrania sołeckiego w Podgórach, mieszkańcy wybrali swojego sołtysa. mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali o powołaniu dotychczasowej Pani Sołtys na kolejną, pięcioletnią kadencję. To kolejne z kępickich sołectw, które w ostatnim czasie wybierało swoje nowe władze.
15:02, 25.05.2022
Urząd Miejski w Kępicach ostrzega przed telefonami w sprawie rzekomej konieczności aktualizacji danych we wnioskach dotyczących programu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym". Jak donoszą urzędnicy, od kilku dni ktoś telefonuje do mieszkańców Kępic z prośbą o podanie danych osobowych - to oszustwo!
13:33, 10.05.2022
Panteon jest jednym z najciekawszych zabytków na terenie Gminy Kępice. Teraz doczeka się on renowacji. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu właśnie opublikowało listę przyznanych środków dla zadań w ramach projektu „Ochrona zabytków 2022”.  Na renowację panteonu w Biesowicach przyznano 70 tysięcy złotych. Łączna wartość wszystkich prac restauratorskich wyniesie około 160 tysięcy złotych.
12:12, 02.05.2022
Barcino doczeka się nowego placu zabaw - wszystko za sprawą współpracy sołectwa, gminy Kępice i Urzędu Wojewódzkiego. Dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych pozyskane w ramach projektu Aktywne Sołectwo Pomorskie 2022 pomoże zrealizować m.in. zakup huśtawek, karuzeli i ławek. 
REKLAMA
15:57, 27.04.2022
Wczoraj podczas zebrania sołeckiego w Biesowicach przeprowadzone zostały wybory na lokalnego sołtysa. W głosowaniu wzięło udział 106 mieszkańców. Ponadto wybrana została nowa rada sołecka.
13:21, 06.04.2022
Od marca trwają w Gminie Kępice zebrania sołeckie, podczas których Sołtysi i Rady Sołeckie dokonują sprawozdań ze swojej działalności za poprzedni rok. W najbliższym czasie ponadto w czterech sołectwach - Żelice, Biesowice, Obłęże i Podgóry dodatkowo odbędą się wybory sołtysa i rad sołeckich. Mieszkańcy pierwszej z tych miejscowości już wybrali.
09:35, 01.04.2022
Wczoraj po godzinie 20:00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Płocko w gminie Kępice. W akcji gaśniczej brało udział 6 jednostek straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz Policja. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został ranny.
16:38, 23.03.2022
Spółdzielnia Socjalna „Razem” rozpoczęła realizację inwestycji polegającej na rozbudowie systemu wodnokanalizacyjnego w Gminie Kępice. To skutek umowy, którą kilka miesięcy temu spółdzielnia podpisała z samorządem. Wartość inwestycji wynosi 10 milionów 720 tysięcy złotych. Zadanie jest finansowane ze środków Polskiego Ładu.
20:02, 17.03.2022
Gmina Kępice ogłosiła dwie procedury naboru na stanowiska urzędnicze. Poszukiwany jest pracownik na stanowisko ds. pozyskiwania środków zewnętrznych oraz kierownik Referatu Obrotu Nieruchomościami, Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Do kiedy można składać dokumenty?
REKLAMA
REKLAMA