Zamknij
REKLAMA

W Słupsku powstało Centrum Diagnostyczne COVID - 19 drive-thru

12:17, 09.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Przy Akademii Pomorskiej w Słupsku od godziny 11:00 funkcjonuje trzeci w wojewódzkie pomorskim, po Gdańsku i Gdyni, mobilny punkt pobrań - COVID-19 drive-thru.

Za otwarcie centrum częściowo odpowiedzialny jest Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich, który przekazał niezbędne środki na wyposażenie oraz środki ochrony osobistej dla pracowników. Słupski punkt drive-thru powstał dzięki współpracy wojewody z Marcinem Gruchałą, rektorem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Tomaszem Augustyniakiem, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Jakubem Kraszewskim, dyrektorem naczelnym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Zbigniewem Osadowskim, rektorem Akademii Pomorskiej w Słupsku.

W przyszłym tygodniu otwarte zostaną dwa kolejne – w Gdańsku i Chojnicach.

Centrum Diagnostyczne COVID -19 Dive Thru znajduje się przy ul. Bohaterów Westerplatte 64 w Słupsku, tuż przy Akademii Pomorskiej. Czynne będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 - 13:00. Telefoniczną obsługą pacjentów centrum testowego zajmie się call center UCK. Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 oraz w weekendy od 9:00 do 12:00.

Jak działają punkty testowe covid?
Testy pobierane są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na pytania kwalifikują pacjentów do bezpłatnego badania (trzeba przyjechać samochodem osobowym). Podczas badania pacjent pozostaje w swoim samochodzie. Z auta nie można wysiadać. Osoby, które dotrą do centrum komunikacją miejską, rowerem, czy pieszo nie będą mogły skorzystać z testu. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ponieważ przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymaz pobierany jest z nosogardzieli i przekazywany do WSSE w Gdańsku. Badania molekularne wykonywane są metodą RT-PCR. Pacjent wraca do domu, a o wynikach informowany jest telefonicznie.

[ZT]5305[/ZT]

[ALERT]1589019472361[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA